Autor textu MediaGuru
Po akvizicích v Polsku a na Slovensku míří české postprodukční studio
PFX Group na západ.
PFX Group, česká společnost zabývající se vizuálními efekty a postprodukcí, převzala divizi VFX berlínské společnosti Cine Chromatix, která se zaměřuje na služby v oblasti obrazové a zvukové postprodukce. Akvizice divize VFX je tak prvním krokem ke spolupráci mezi PFX Group a Cine Chromatix a s jeho zakladateli a jednateli Ufukem Gencem a Janoschem Benzem.
„Jejich odborné znalosti a kompetence zvýší naši mezinárodní konkurenceschopnost a budou příležitostí k posílení nových, trvalých vztahů se zákazníky,“ říká Jiří Mika, generální ředitel skupiny PFX.
V čele divize VFX, jejím hlavním supervizorem a nově členem nového vedení se stane Markus Frank. Výkonným producentem bude i po akvizici Thomas Knop, který současně povede proces integrace všech čtyř studií (Praha, Bratislava, Varšava, Berlín) do vedení skupiny PFX. Sídlo studií VFX zůstane v Goethestraße v Berlíně-Charlottenburgu, další studia a kanceláře se nachází v Lipsku, Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu a italském Meranu.
Cine Chromatix má za sebou například snímek „Na západní frontě klid“, který byl v loňském roce nominován na Oscara a získal cenu BAFTA, Evropskou filmovou cenu a Německou filmovou cenu. „Škola kouzelných zvířat“ režiséra Gregora Schnitzlera obdržela loni Lolu za nejlepší vizuální efekty, ve stejné kategorii byla nominována na Německou filmovou cenu i „Škola kouzelných zvířat 2“ Svena Unterwaldta.
Studio současně spolupracuje se společnostmi jako Disney+ (s oceněnou minisérií „Sam - Ein Sachse“) či Paramount+ (film „One Trillion Dollars“), i s německými televizními stanicemi ZDF, ARD nebo RTL či platformou YouTube. Spolupracovalo rovněž na celovečerních filmech „Lassie“ nebo „Muenter a Kandinsky - Modrý jezdec“.
„Z dlouhodobého hlediska jsou v odvětví VFX schopny přežít pouze silné mezinárodní aliance, které mají dostatek zaměstnanců, neustále investují do technologií a jsou přítomny po celém světě. Jako společnost se nyní soustředíme na postprodukci, ale budeme i nadále spolupracovat s našimi ceněnými kolegy z divize VFX, kteří se nyní připojili k PFX. Pro naše zákazníky se tedy z hlediska kvality, profesionality, kompetencí a kontaktních osob nic nezmění,“ dodává Janosch Benz, generální ředitel společnosti Cine Chromatix.
-stk-
# akvizice # studio # postprodukce # spolupráce # PFX Group # Cine Chromatix # VFX
Autor textu MediaGuru
Oneplay nově zařazuje do své nabídky vizuální prvek hořícího krbu,
který propojuje se svými klíčovými formáty.
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.