Autor textu MediaGuru
Pinterest poprvé přesáhl hranice 300 tisíc aktivních uživatelů
měsíčně. Tržby se v druhém čtvrtletí zvýšily na 261 milionů
dolarů.
Vizuální síť Pinterest dosáhla hranice 300 tisíc aktivních uživatelů měsíčně, což představuje v meziročním srovnání 30% nárůst. Její tržby se za druhé čtvrtletí zvýšily na 261 milionů dolarů (6 mld. korun), tedy o 62 % než ve stejném období loni. Nárůst tržeb připisuje vedení Pinterestu zvyšujícímu se zájmu reklamních zadavatelů. Akcie vyletěly hned po oznámení výsledků o 13 %, a to i přes čistou ztrátu 1,16 mld. dolarů (27 mld. korun), spojenou především s jejím vstupem na burzu.
„Neustále se snažíme o to, aby byl Pinterest pro uživatele osobnější, relevantnější a užitečnější,“ uvedl k výsledkům generální ředitel Pinterestu Ben Silbermann. „I nadále rozšiřujeme a diverzifikujeme naši základnu reklamních zadavatelů a vylepšujeme jejich možnost měření efektivnosti reklamních výdajů,“ dodal.
V říjnu loňského roku vizuální síť uvedla novou platformu Ads Manager, kde si mohou zadavatelé reklamu sami zadávat, vytvářet a testovat, definovat si u ní velikosti cílové skupiny, určit si umístění a stahovat reporty. Nedávno přidala možnost správy kampaní z mobilních zařízení. Rovněž představila i nové nástroje pro videoformáty. Pinterest se také snaží klást důraz na tzv. brand safety, tedy na to, aby se reklamy nezobrazovaly v kontextu, kterou by propagovanou značku mohl poškodit.
-stk-
Autor textu MediaGuru
Technologická skupina Piano Group zahájila svou první marketingovou kampaň.
Čtveřice spotů představuje její klíčové služby jako propojený celek a cílí především na segment HoReCa.
# Aktuality # Marketing # Data
Tři čtvrtiny Čechů berou sledování tištěných akčních letáků jako
účinný způsob, jak dlouhodobě šetřit rodinný rozpočet.
Argo22 kupuje pražské designové studio SDMK Design Czech. Novým Chief Design
Officerem se stává Jakub Sodomka.