Autor textu MediaGuru
Distribuční společnosti, které se potýkaly s potížemi při doručování
předplacených novin, stále hledají lidi do doručovací sítě.
PNS a Mediaservis stále hledá zhruba 500 pracovníků pro roznášku předplacených novin, adresných zásilek i letáků. Spustily další část náborové kampaně, kde cílí nejen na pěší doručovatele, ale i na motorizované. Firmy měly začátkem roku problémy s doručováním části zásilek poté, co službu převzaly po České poště.
PNS a Mediaservis pro doručování novin a zásilek zaměstnávají celkem kolem 10.000 lidí. Podíl úspěšně doručovaných tiskovin je nyní podle firem 99,9 procenta. Největší zájem o nové lidi mají v Praze, na střední Moravě, v některých oblastech jihu Moravy a v jižních Čechách.
„Ve zmíněných oblastech řešíme problémy s nedostatkem pracovních sil dlouhodobě. Hledáme pracovníky na dlouhodobou spolupráci, ale přijímáme i studenty či zájemce o brigádu," uvedl mediální zástupce firmy Vít Kurfürst.
PNS a Mediaservis distribuci zhruba 250.000 předplacených novin denně převzaly na začátku roku po České poště. Kvůli nedostatku doručovatelů se ale zpočátku významná část tiskovin k zákazníkům nedostala, v lednu nebylo podle firem doručeno zhruba pět procent novin.
PNS, která je největším tuzemským distributorem tisku, nedávno oznámila koupi Mediaservisu. Akvizici již schválil antimonopolního úřadu a měla by být dokončena během několika týdnů.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se vyjádřil ke své
schůzce s ministrem kultury Otou Klempířem.