Autor textu Martina Vojtěchovská
První novinová společnost (PNS) vyhlásila ve čtvrtek večer ve svém sídle v Horních Počernicích vítěze čtvrtého ročníku soutěže Trafika roku. Porota složená z odborníků na marketing, obchod a zástupců pořadatele vybírala nejlepší prodejní místo tisku v České republice.
Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích – pultový a okénkový prodej. Absolutním vítězem v kategorii „prodej přes okénko“ se stal Karel Rouča z Karlových Varů. Nejlepší kamennou prodejnou tisku roku 2014 je Trafika Karlovina Evy Houhové z Pardubic. Soutěž pořádá PNS jakožto největší distributor tisku v České republice.


Hodnotícími kritérii byla zejména kvalita vystavení tisku, zákaznický přístup a nabízené služby, ale porota hodnotila také celkový vzhled, originální řešení a využití moderních, inovativních postupů.
V obou hlavních kategoriích porota vyhlásila vedle vítězů absolutních ještě další dva vítěze. V kategorii trafika s okénkovým prodejem se jimi stal stánek spolumajitelů Jana Poklopa a Josefa Procházky ze Sázavy (absolutní vítěz ročníku 2012) a prodejna Jiřiny Zuzánková z Jablonce nad Jizerou. Z kamenných prodejen porota ohodnotila trafiku Tomáše Kašpara z Opavy a Petra Zavrtala z Hlučína.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Nový osmidílný seriál z prostředí českého venkova zamíří na
obrazovky ČT1 v průběhu příštího roku.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vede správní řízení
kvůli podezření ze zneužití dominantního postavení.
Česká spořitelna spojila síly s tvůrcem Jiřím Burýškem, známým jako
Jirka vysvětluje věci. Jako ambasador bezpečnosti bude pomáhat s osvětou
v oblasti finanční gramotnosti a online podvodů.