Autor textu MediaGuru
Budoucí růst hal s občerstvením bude pravděpodobně zahrnovat nové
formáty v dopravních uzlech a sousedstvích.
Počet hal s občerstvením (food halls) v Evropě za posledních sedm let zvýšil téměř o 50 %, nyní jich je otevřeno 135 a dalších deset je v přípravě. Tato informace vychází z nejnovější zprávy společnosti Cushman & Wakefield Food Halls of Europe. Česká republika má v tomto sektoru zastoupení formátem Manifesto, jehož koncept se šíří do dalších evropských měst.
Současný celkový počet hal s občerstvením v Evropě představuje nárůst oproti 90 otevřeným nebo rozestavěným projektům v roce 2017, kdy Cushman & Wakefield poprvé vypracoval svůj report.
Haly s občerstvením, které nabízejí rozmanité, čerstvě připravené autentické jídlo a pití ve společném prostředí, kde se často dodržují zásady udržitelnosti, si rychle získaly oblibu u mladší generace. Trend růstu byl pozitivní i navzdory pandemickým výlukám a nepředvídanému nárůstu nákladů, které donutily některé haly zavřít.
Koncept se ve Velké Británii a Francii, kde je otevřeno nebo se brzy otevře 42, resp. 20 hal s občerstvením, se postupně rozšířil na nové trhy včetně Belgie (4), České republiky a Irska.
|
Evropské trhy |
Food halls otevřeny / brzy otevře |
Food halls v roce 2017 |
|
Velká Británie |
42 |
19 |
|
Francie |
20 |
8 |
|
Italie |
16 |
18 |
|
Německo |
8 |
3 |
|
Dánsko |
8 |
3 |
|
Španělsko |
7 |
8 |
|
Nizozemí |
7 |
2 |
|
Polsko |
7 |
4 |
|
Portugalsko |
5 |
4 |
|
Švédsko |
5 |
4 |
Zdroj: Cushman & Wakefield
# Manifesto # Cushman & Wakefield # růst # food hall # hala s občerstvením
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se vyjádřil ke své
schůzce s ministrem kultury Otou Klempířem.