Autor textu MediaGuru
Mediální trh v Polsku zatím stále čeká na rozhodnutí, kdy tamní
veřejnoprávní televize začne vysílat ve standardu DVB-T2.
Proces tzv. refarmingu, tedy přechodu pozemních programů na nový standard DVB-T2 a ukončení souvisejících změn, proběhne v sousedním Polsku pravděpodobně v listopadu. Informoval o tom portál Wirtualnemedia. Redakce MediaGuru už v srpnu upozornila na kritiku komerčních vysílatelů, podle kterých TVP svou pasivitou způsobila destabilizaci na trhu. Zatímco privátní stanice musely povinně přejít na DVB-T2 už loni, multiplex 3 pokračuje celoplošně ve standardu DVB-T.
„Byl jsem na konferenci (která se týkala refarmingu, pozn. red.), kde byl i zástupce veřejnoprávní televize a tento (listopadový) termín potvrdil,“ uvedl na dotaz tamní redakce Bogusław Kisielewski, prezident společnosti Kino Polska TV. TVP se přímým dotazům na překlopení svého hlavního multiplexu do DVB-T2 stále vyhýbá. „V současné době je rozhodnutí o rezervaci DVB-T platné do konce roku a v souladu s tímto rozhodnutím bude tento multiplex převeden na nový standard,“ uvedla.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # Polsko # TVP
Autor textu MediaGuru
Kulturní magazín Full Moon mění po šestnácti letech svůj vydavatelský
model. Z dosavadního tištěného měsíčníku se stane dvakrát ročně
vydávané sezónní číslo, hlavní těžiště obsahu se přesouvá na nový
předplatitelský web s každodenní aktualizací. Změnu doprovází
crowdfundingová kampaň na Donio.
YouTube chce pomocí umělé inteligence zjednodušit výběr tvůrců pro
značky, správu spoluprací i měření jejich dopadu. Současně se snaží
profilovat jako výkonnostní a brandový reklamní kanál zároveň.
Penny po necelých dvou letech mění kreativní agenturu, nově bude
spolupracovat s EverWhere.