Autor textu MediaGuru
Mediální trh v Polsku zatím stále čeká na rozhodnutí, kdy tamní
veřejnoprávní televize začne vysílat ve standardu DVB-T2.
Proces tzv. refarmingu, tedy přechodu pozemních programů na nový standard DVB-T2 a ukončení souvisejících změn, proběhne v sousedním Polsku pravděpodobně v listopadu. Informoval o tom portál Wirtualnemedia. Redakce MediaGuru už v srpnu upozornila na kritiku komerčních vysílatelů, podle kterých TVP svou pasivitou způsobila destabilizaci na trhu. Zatímco privátní stanice musely povinně přejít na DVB-T2 už loni, multiplex 3 pokračuje celoplošně ve standardu DVB-T.
„Byl jsem na konferenci (která se týkala refarmingu, pozn. red.), kde byl i zástupce veřejnoprávní televize a tento (listopadový) termín potvrdil,“ uvedl na dotaz tamní redakce Bogusław Kisielewski, prezident společnosti Kino Polska TV. TVP se přímým dotazům na překlopení svého hlavního multiplexu do DVB-T2 stále vyhýbá. „V současné době je rozhodnutí o rezervaci DVB-T platné do konce roku a v souladu s tímto rozhodnutím bude tento multiplex převeden na nový standard,“ uvedla.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # Polsko # TVP
Autor textu MediaGuru
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.