Autor textu MediaGuru
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prodloužila licence televizním
kanálům TV Praha a Joj Cinema.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prodloužila oprávnění pro dvě televizní stanice. Regionální televize Praha TV a filmový kanál Joj Cinema mohou pokračovat v šíření svého programu dalších dvanáct let.
Licence pro stanici Praha TV se týká výhradně pozemního vysílání, přičemž na území hlavního města je dostupná hned ve třech různých sítích. Program této stanice se zaměřuje na zpravodajství, publicistiku a aktuální dění v metropoli a jejím okolí. Divákům přináší informace o dění v jednotlivých městských částech, kultuře, dopravě i sportu v regionu. Doplněn je i lifestylovými formáty včetně několika talkshow.
V případě Joj Cinema jde o klasickou licenci určenou pro prostředí placených televizních služeb. Její program je distribuován prostřednictvím kabelových/internetových sítí a satelitního vysílání pro diváky v Česku i na Slovensku. Stanice se zaměřuje na filmovou produkci různých žánrů a divákům nabízí české i zahraniční snímky. Ve svém vysílání se věnuje výhradně celovečerním filmům, přičemž sází na premiérové tituly i starší divácky úspěšné projekty.
# RRTV # licence # Praha TV # Joj Cinema
Autor textu MediaGuru
TV Nova přesune sobotní Televizní noviny do centra Brna. Moderátoři Lucie
Borhyová a Rey Koranteng odvysílají hlavní zpravodajskou relaci
z náměstí Svobody v rámci víkendu Velké ceny České republiky MotoGP.
# Aktuality # TV & video # Audio
Jednodenní výstražná stávka zaměstnanců České televize a Českého
rozhlasu se v pondělí projeví přímo ve vysílání obou veřejnoprávních
médií. Doprovodí ji protestní akce před budovami ČT a ČRo, speciální
program na podporu veřejnoprávních médií i stávkové vstupy na
televizních a rozhlasových stanicích.
Nejsledovanějším pořadem čtvrtečního dne bylo utkání českých
fotbalistů na MS s Jihoafrickou republikou, které se vysílalo od 18:00.
Sledovalo ho 808 tisíc diváků starších 15 let při podílu 32 %.
Večerní vysílání po 20:00 patřilo Policii Modrava.