Praha TV chce i v dalších letech pokračovat s pozemním vysíláním
Regionální televizní stanice Praha TV podala žádost o udělení nové
licence pro pozemní digitální vysílání.
Regionální televizní stanice Praha TV podala žádost o udělení nové licence pro pozemní digitální vysílání. Stávající oprávnění vyprší provozovateli k 1. červenci. Stanice je k dispozici na území hlavního města hned ve třech televizních sítích, ve dvou z nich ve Full HD rozlišení. Dále je šířena terestricky v některých oblastech i mimo hlavní město.
Žádost o vydání nového oprávnění se ve veřejně přístupné online databázi Rady pro rozhlasové a televizní vysílání objevila v průběhu tohoto týdne. Podle dostupných údajů z tohoto registru byl ale dokument oficiálně zapsán a zaevidován již v pondělí 16. března. Provozovatel stanice tak činí v souladu s platnou legislativou, která vyžaduje včasné podání žádosti před vypršením aktuálního termínu platnosti.
Proces posuzování žádosti nyní spadá do kompetence členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kteří budou o udělení nové licence rozhodovat na některém z příštích zasedání. Pokud bude žádost schválena, získá stanice oprávnění k dalšímu šíření svého programu.
# RRTV # licence # terestrické vysílání # DTT # Praha TV # žádost
Autor textu Lukáš Polák
Mohlo by vás zajímat
ČT natáčí vánoční pohádku Krakonoš a básník s Davidem Švehlíkem
Česká televize připravuje novou vánoční pohádku Krakonoš a básník,
která naváže na pohádku Krakonošovo tajemství z roku 2022. V hlavní
roli se znovu představí David Švehlík.
Čtvrteční večer patřil opět repríze Policie Modrava
Policie Modrava se znovu stala pořadem čtvrtečního večera po 20:00 ve
všech hlavních diváckých skupinách.
Kanály Vantage Music začaly vysílat v Česku, jde o další náhradu za MTV
Tematické stanice estonské společnosti Lulzy Broadcasting, zaměřené na
různé hudební žánry a období, doplňují segment hudební televize na
českém trhu a stávají se konkurencí kanálů MusicBox.