Autor textu MediaGuru
Připravovaná šestidílná série Na vlnách Jadranu volně navazuje na
seriál Pod hladinou, který bude k dispozici na Prima+.
Skupina Prima připravuje ve spolupráci s režisérem Vojtěchem Moravcem novou šestidílnou minisérii Na vlnách Jadranu z prostředí jadranské riviéry a pobřežní policie. Příběhy popisují chorvatský policejní tým, ve kterém jsou na letní sezóny jako policejní posila přiřazeni i dva čeští policisté, kteří pomáhají českým turistům v nesnázích. Hlavním koproducentem nového seriálu je slovenská TV Joj. Ústřední hrdiny ztvární Matěj Hádek a Natalie Germani.
„Seriál Na vlnách Jadranu připravujeme již několik let, ale jeho realizace byla nejdříve odsunuta z důvodu změn na straně chorvatského koproducenta a pak další roky kvůli pandemii covidu. Teď se nám podařilo vše opětovně připravit a natáčení může v květnu začít. Příběh hlavního hrdiny Honzy Zacha v podání Matěje Hádka volně navazuje na seriál Pod hladinou, který uvedeme letos na nové videoplatformě Prima+. Zápletky jednotlivých dílů jsou inspirovány skutečnými případy, které se na Jadranu staly. Nebudou chybět drama ani humorné situace,“ říká Lucia Kršáková, výrobní ředitelka skupiny Prima.
Celkem se bude natáčet šest epizod na chorvatském ostrově Brač. Za scénáři stojí Lucie Paulová, kreativní producentkou se stala Jana Skořepová a producentem je Lucia Kršáková.
-mav-
# TV # TV Prima # seriál # natáčení # Prima+ # Na vlnách Jadranu # Lucie Kršáková # Matěj Hádek
Autor textu MediaGuru
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Provozovatel vedle stávající stanice TV Morava začíná prostřednictvím
své sítí distribuovat další program určený pro specifické divácké
skupiny v regionu.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.