Autor textu MediaGuru
Téměř polovině PR odborníků ve firmách znesnadňuje práci nedostatečný
počet lidí v interním týmu.
Ve dvou třetinách firem tvoří PR tým jeden až dva lidi, přičemž nedostatečný počet lidí v interním týmu ztěžuje práci téměř polovině dotázaných. Přesto naprostá většina lidí (98 %), kteří působí v PR, pracuje ve svém oboru ráda. To jsou výsledky první části série z průzkumu profesní organizace PR Klubu „Postavení a směřování PR ve firmách“, který pro ni letos v říjnu realizovala výzkumná agentura Ipsos.
Ve dvou třetinách firem se PR tým skládá z jednoho až dvou lidí. Více než třetina PR odborníků nemá žádného podřízeného. Dvě třetiny sice podřízené mají, ale téměř 80 procent z nich nejsou zcela přesvědčeni o vyhovujícím stavu. Každý druhý z nich uvedl, že by potřeboval alespoň o jednoho podřízeného více. Další třetina by dokonce uvítala alespoň dva podřízené navíc. Více než pět lidí v interním PR týmu má pouze 15 procent firem a přitom platí, že počet podřízených roste s velikostí firmy.
Téměř polovina všech respondentů proto označila nedostatečný počet lidí v interním týmu za nejčastější komplikaci své práce. Přesto však z průzkumu vyplynulo, že drtivá většina PR profesionálů (98 %) má svoji práci ráda a naprostá většina z nich (93 %) plánuje v tomto oboru pracovat i za pět let.
Tři čtvrtiny PR odborníků patří ve firmách přímo pod jejich ředitele. Jedna pětina pak spadá pod marketing. Na opačném žebříčku je HR, pod nímž je pouhé jedno procento lidí z PR. „PR aktivity jsou vázané na strategii, rychlé rozhodování a schvalování vedení. Je u nich důležitá také včasnost reakcí, proto je zařazení přímo pod ředitele nejvhodnější,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR klubu, a doplňuje: „Naopak zařazení komunikace například pod HR je naštěstí spíše výjimkou, jež vychází ze snahy připojit externí komunikaci ke komunikaci se zaměstnanci, která je v některých firmách zařazena do HR.“
Téměř všichni, kdo spadají přímo pod ředitele, jsou se svým zařazením spokojeni. Ti, co spadají pod marketing, jsou se svým zařazením spokojeni méně (¾ z nich) a odpovídají, že více by jim vyhovovalo zařazení právě přímo pod ředitele.
Výsledky průzkumu PR Klubu „Postavení a směřování PR ve firmách“ budou představovány v sérii po částech. Další části se budou věnovat rozpočtu na komunikační projekty, využívání externích PR služeb, nejčastějším komplikacím pro PR a tomu, co nejvíce PR profesionály zajímá a co jim vadí na jejich práci.
-stk-
Autor textu MediaGuru
Podle nové analýzy bude mít do konce roku placenou televizi přímo 55 %
evropských domácností, což je jen o 1,6 procentního bodu více než před
pěti lety. Za stabilním číslem se ale skrývají výrazné národní
rozdíly i sílící přechod k OTT streamování.
# Aktuality # TV & video # Data
Televizní vysílání stále tvoří hlavní náplň času stráveného před
televizní obrazovkou. Lidé ale stále častěji využívají televizory také
ke sledování streamovacích služeb, online videí nebo hraní her, ukazují
data poskytnutá Atmedia.
Měření značky se dlouho tvářilo jako luxusní disciplína pro velké
klienty, dlouhé trackingy a prezentace plné funnelů. Jenže doopravdy značku
nelze řídit, pokud nevíme, jaké místo má v hlavách cílové skupiny.
Nová metrika Association v YouTube Brand Liftu proto není jen drobný update
v Google Ads. Je to posun k praktičtějšímu měření toho, jestli reklama
buduje správné mentální vazby, píše Daniel Path.