Autor textu MediaGuru
Mileniálové tráví na sítích přes dvě a půl hodiny denně, každý
pátý denně přispívá na Facebook.
Čeští mileniálové (lidé narození v rozmezí let 1981 - 1996) používají sociální sítě intenzivněji než dříve, přestože často deklarují únavu z online prostředí. Podle dat agentury AMI Digital využívá sociální sítě denně 85 % příslušníků této generace a v průměru na nich tráví 152 minut denně.
Specifickou roli mezi mileniály hraje Facebook. Každý pátý z nich na této platformě přispívá denně, což je více než u generace Z i generace X. Facebook je pro mileniály zároveň nejvyužívanější sítí, zatímco mladší uživatelé dávají přednost platformám jako YouTube, TikTok nebo Instagram.
Podle zástupců agentury se liší i očekávání jednotlivých generací. Zatímco generace Z vyhledává především zábavu a aktuální trendy, mileniálové preferují obsah s větší hloubkou a přidanou hodnotou a od značek očekávají odbornost a kompetenci. „Generace Z jde po trendech a zábavě. U mileniálů ale sledujeme jiný vzorec, chtějí po obsahu hloubku, jasný insight a reálnou hodnotu. Nehledají jen pobavení, ale smysl. A od značek očekávají kompetenci a expertizu, ne jen kreativní show,“ říká Veronika Březinová, Head of Social Media z agentury AMI Digital.
Data zároveň ukazují proměnu oblíbených formátů. Krátká videa zůstávají dominantní, u mileniálů se však vracejí i delší formáty. Výrazný meziroční nárůst zaznamenaly formáty Reels a Stories na Facebooku a Instagramu, které se podle agentury stávají klíčovou součástí každodenní konzumace obsahu.
AMI Digital sleduje vývoj digitálního chování prostřednictvím vlastního Indexu, který letos vstupuje do desátého ročníku.
# Facebook # sociální síť # AMI Digital # mileniál # social
Autor textu MediaGuru
Výrobce koupelnového vybavení Jika spouští novou kampaň s ústředním
sloganem „Toaleta, která vás posadí na zadek“.
Přestože celkový nárůst čistých investic do rádiové reklamy neudržel
tempo z předchozích let, vykázal i tak mírné navýšení na úrovni dvou
procent. Podstatné omezení reklamy na Českém rozhlase vloni ještě
komerčním stanicím nepomohlo.
# TV & video # Audio # Aktuality
V Radě Českého rozhlasu by mohl zasednout například její bývalý
předseda Miroslav Dittrich, bývalá poslankyně KDU-ČSL Nina Nováková nebo
herec a moderátor Zdeněk Mahdal. V Radě ČT může být Milan Fric,
novinář Petr Husák nebo bývalý šéf brněnského televizního studia
Vladimír Karmazín.