Autor textu Martina Vojtěchovská
Internetový projekt DV TV, jehož tvářemi jsou bývalí moderátoři České televize Daniela Drtinová a Martin Veselovský, má spustit vysílání v úterý 27. května. Informovali o tom dnes na webu a na sociálních sítích. Projekt vznikl ve spolupráci s vydavatelstvím Economia na základě tříleté smlouvy.
"Začínáme v úterý 27.5. ve 21:00," objevilo se dnes na webu tohoto projektu a na facebookovém a twitterovém účtu.
Videoobsah bude vytvářet společnost Diskurz TV, která vznikla kolem skupiny moderátorů a editorů původně z České televize. Na webu chce nabízet rozhovory se zaměřením na aktuální politické a ekonomické události a významná společenská témata. Projekt je založen na pravidelném denním vysílání, první rozhovor by diváci mohli zhlédnout v úterý večer. Videa budou šířena zdarma.
Generální ředitel Economie Kamil Čermák na začátku měsíce uvedl, že původní zpravodajsko-publicistický videoobsah, který by byl určený primárně pro web, zatím v ČR v této podobě nikdo nevyráběl. "Ze světa přitom víme, že podobné projekty mohou být velmi úspěšné. Navázali jsme spolupráci se zkušenými profesionály a věřím, že společně máme velkou šanci uspět," uvedl Čermák.
Projekt počítá rovněž se spoluprací s novinářskými osobnostmi Economie. Společnost, kterou vlastní podnikatel Zdeněk Bakala, vydává mimo jiné deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a provozuje zpravodajský server iHned.cz. Dceřiná firma Centrum Holdings je provozovatelem on-line titulů Aktuálně.cz a Deník Insider.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Většina české internetové populace považuje výzvy k souhlasu se
zpracováním dat za obtěžující a rušivé. Vadí jim i cílená onlinová
reklama, zjistil výzkum ResSolution Group.
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.