Autor textu MediaGuru
Do testování prvních outdoorových reklam využívajících vyhledávací
služby Google se zapojily Sony, Ford či L'Oréal.
Vyhledávání pomocí fotografií a obrázků, které Google představil na počátku loňského roku, začala nyní tato americká firma nabízet i jako alternativu k technologii QR kódů. Dvouměsíční zkušební kampaň, do které se zapojila řada globálních značek, odstartovala tento týden ve Velké Británii.
Princip fungování zůstává stejný. Poté, co uživatel reklamu vyfotí, je přesměrován na konkrétní web, kde je mu nabídnut speciální obsah. Ten pro návštěvníky vybraných londýnských obchodních center připravily mimo jiné i Samsung, Delta Airlines či French Connection.
Google není první, kdo obrázky náhradou za čtverečkové odkazy nabízí. Namísto QR kódů jich ve své kampani díky aplikaci agentury Blippar již dříve využila společnost Cadbury. Rozšíření platformy Android, pro kterou je služba Google primárně určena, a především B2B podpora projektu ze strany internetového giganta, ale může předznamenávat konec na neasijských trzích již tak okrajově využívané QR technologie.
Jedinou překážkou hromadného nástupu reklam využívajících služby Google tak zůstává nutnost aplikaci, která přesměrování i samotné obrázkové vyhledávání umožní, nejdříve do mobilního telefonu nainstalovat.
Text připravil: Petr Tomáš Vocelka
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Flexi od Kooperativy staví svou digitální kampaň na krátkých rozhovorech
dětí s prarodiči.
Většina české internetové populace považuje výzvy k souhlasu se
zpracováním dat za obtěžující a rušivé. Vadí jim i cílená onlinová
reklama, zjistil výzkum ResSolution Group.