Autor textu Martina Vojtěchovská
V digitálním rozhlasovém éteru v Praze se od pondělí objeví nově stanice Rádio Blaník a City 93,7 FM společnosti Media Bohemia. České Radiokomunikace (ČRa) je zařadí do pilotního vysílání multiplexu DAB+. Celkový počet stanic multiplexu, který digitálně pokrývá Prahu, tak stoupne na 18.
"Jsme rádi, že se nám daří pilotní projekt digitálního rozhlasového vysílání rozšiřovat o nové stanice. Můžeme tak lépe ověřit technické parametry digitálního rozhlasu a zpřesnit informace potřebné pro plánování řádného vysílání," uvedl ředitel ČRa pro regulaci s strategii Marcel Procházka. Zároveň se posluchačům s digitálními rozhlasovými přijímači rozšiřuje programová nabídka.
Podle předsedy představenstva Media Bohemia Daniela Sedláčka se společnost soustředí především na rozvíjení svých programových formátů a kvalitu obsahu. "Jaký nosič šíření se v budoucnu ukáže jako nejlepší, je otázka. DAB+ vnímáme jako jednu z možných cest," uvedl.
Vysílač na pražském Strahově vysílá ve standardu DAB+ (Digital Audio Broadcasting) na kanálu 10D ve III. pásmu, které je pro šíření digitálního rozhlasu optimální. Při zahájení pilotního vysílání 25. března letošního roku obsahoval multiplex čtyři kanály. Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více než 800 tisíc obyvatel v Praze.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Třetí řada reality show Zrádci startuje na Prima+ ve středu 16. září a o čtyři dny později, 20. září, na TV Prima.
Na nově vytvořenou pozici Digital & Growth Director v agentuře
Mindsquared nastupuje Adam Chudárek, který bude odpovídat za rozvoj
digitálních služeb, využití AI nástrojů a propojení digitálních,
mediálních a strategických aktivit agentury.
Do čela marketingu a komunikace Letiště Praha se Marek Zeman postaví od
1. září.