Rádio Prostor po vstupu do DAB+ nakonec zůstane i na FM
První české podcastové rádio, jak sám sebe Prostor označuje, bude pro
svů distribuční mix využívat v rámci pozemního vysílání nejen síť
RTI cz, ale ponechá si i stávající analogové pokrytí.
Vedení stanice Rádio Prostor přehodnotilo svůj původní plán a vedle vstupu do digitálního vysílání DAB+ bude využívat i nadále dosavadní síť analogových FM frekvencí. Ze stávajících dvanácti by se mohl jejich počet snížit na jedenáct. Jak řekl MediaGuru.cz ředitel stanice Petr Lutonský, ve hře je vypnutí olomouckého kmitočtu. Pokrytí pozemním signálem DAB+ zde zajišťuje síť RTI cz.
Oficiální vstup Rádia Prostor na platformu DAB+ proběhne v září. Stanice už sice nyní v rozhlasové síti RTI cz vysílá, ale provoz je považován za pilotní. Pro Rádio Prostor je DAB+ zcela novou platformou, se kterou se musí seznámit. Západočeská společnost RTI cz poskytuje provozovateli stanice technický servis včetně slideshow a radiotextu. Nově byl spuštěn vysílač Praha – Ládví, chystá se Třebíč – Čechtín.
-lukpol-
# DAB+ # Olomouc # FM # Rádio Prostor # RTI cz
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Votápková a Justián se v Publicis Groupe posouvají do nových rolí
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie se zaměřila na obchod, marketing a crossmediální plánování
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
ČSOB spustila letní kampaně pro klienty, mladé i děti
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.