Autor textu MediaGuru
Vysílání Rádia Svobodná Evropa se má do Rumunska a Bulharska vrátit letos
v prosinci.
Rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa (RFE), která má své sídlo v Praze, obnoví svůj zpravodajský servis pro Rumunsko a Bulharsko. Uvedla to agentura AP. Stanice chce v těchto balkánských zemích pomoci odhalovat takzvané fake news, tedy falešné zprávy, a bojovat s často nekvalitní žurnalistikou. Stanice, kterou finančně podporuje americký Kongres, se do Bulharska a Rumunska vrátí letos v prosinci.
Šéf RFE Thomas Kent doufá, že chystaný krok „pomůže k růstu svobodného tisku, k podpoře demokratických hodnot a institucí a k informované diskusi v obou zemích o jejich místě v NATO, EU a dalších západních institucích". „Zástupci vlády, občanské společnosti a novinářů... vyjádřili obavy nad tím, že dezinformace, korupce a sociální rozdíly podkopávají jejich politické systémy," stojí v Kentově prohlášení.
Bulharský servis Rádia Svobodná Evropa skončil v roce 2004, rumunský v roce 2008.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
Rada České televize požádala vedení televize o vypracování krizových
scénářů kvůli vládní změně financování.
Agentura Bubble po deseti letech mění svou pozici na trhu i vizuální
identitu. Dosavadní profilaci založenou na sociálních sítích a content
marketingu nahrazuje konceptem attention-led agentury, která staví na
získávání pozornosti publik.
# Aktuality # TV & video # Lidé
Mediální skupina Prima od 1. července 2026 mění svou organizační
strukturu i složení vrcholového vedení. Dosavadní generální ředitel
Marek Singer přechází do dozorčí rady, na post generálního ředitele se
přesouvá stávající výkonný ředitel Lukáš Kubát. Alex Ruzek vedle
televizního vysílání bude nově řídit i aktivity skupiny
v oblasti rádií.