Autor textu MediaGuru
Vychází kniha s názvem Klub osamělých srdcí pana Vajíčko. Obsahuje
12 povídek ze světa reklamy od českých reklamních tvůrců i umělé
inteligence.
Literárně a umělecky činní autoři, kteří zároveň působí, nebo působili v reklamě, se potkávají v souboru povídek z reklamního světa, jehož výtěžek půjde na osobní rozvoj lidí s poruchou zraku ve spolupráci s nadací Dostaň šanci. Povídky vycházejí v knize Klub osamělých srdcí pana Vajíčko.
S nápadem přišel textař a básník Pavel Sobek. Kromě něj se v knížce vedle sebe objeví povídka kreativního ředitele Ogilvy a textaře kapely 100 zvířat Tomáše Belka, bývalého reklamního textaře, spisovatele a držitele Státní ceny za literaturu Pavla Brycze, textařky a vítězky posledního ročníku Magnesie Litery v kategorii Objev roku Lenky Elbe, kreativce, textaře a zpěváka J.A.R. Oto Klempíře, režiséra, herce, baviče a autora řady sloupků Jakuba Koháka, textařky a spisovatelky Ivy Hadj Moussa, kreativního ředitele Ondřeje Součka, reklamní textařky a básnířky Jitky Bret Srbové, textaře desetiletí a sochaře Karla Špindlera a bývalého reklamního textaře a stand up komika Pavla Tomeše.
Kniha je doplněna povídkou Samsalit, napsanou digitálním spisovatelem, což je projekt umělé inteligence vytvořený Honzou Tylem ze společnosti Alpha Industris a Premier AI. Zadáním pro umělou inteligenci bylo napsání textu v kafkovském stylu na téma - příběh produktu na ničení hmyzu.
,,Projekt má za cíl pobavit a posloužit dobré věci, proto jsem moc rád, že se mi autory podařilo přesvědčit, aby si na povídky udělali čas a dodali je bez nároku na honorář“ zmiňuje Sobek.
Kniha vychází 20. listopadu v nakladatelství No Limits, prodejní cena je 299 Kč.
-mav-
# kniha # Klub osamělých srdcí Pana Vajíčko # Pavel Sobek # Dostaň šanci
Autor textu MediaGuru
Televizní služba Magenta TV od T-Mobilu rozšíří v závěru července a během srpna svou programovou nabídku. Přidá speciální filmový kanál
věnovaný Spider-Manovi, premiéru animovaného snímku Mazlíčci
v průšvihu a také nový sportovní kanál Prima sport.
Mediální skupina Prima očekává letos výrazný růst příjmů od
televizních operátorů. Výnosy z distribuce svých stanic by měly
dosáhnout zhruba půl miliardy korun, zatímco v minulosti se pohybovaly kolem
100 milionů.
Rádio Impuls vyřeší dlouhodobý problém s nedostatečným pokrytím Libereckého kraje. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání souhlasila s přidělením kmitočtového oprávnění ze kótu Prosečský hřeben. Rádio Impuls doposud pro severočeské město využívalo lokální frekvenci 92,1 FM. Toto vysílací zařízení je umístěno na stanovišti v Matoušově ulici. Vysílač zde dlouhodobě pracoval s výkonem 200 Wattů. Z tohoto důvodu měla dosavadní frekvence pouze lokální dokrývací charakter. Nyní se stanice může v rámci této oblasti přesunout na kmitočet 102,3 FM a využít maximální vyzářený výkon 1 kW. Nové vysílací stanoviště na Prosečském hřebeni nabízí odlišné geografické podmínky. Tato lokalita se totiž nachází přibližně o 200 metrů výše než dosavadní dokrývač. Tuto frekvenci v minulosti pro svou distribuci využíval Český rozhlas Liberec. Rozhlasová stanice ji však opustila v rámci reorganizace analogové FM sítě. Následně se Český rozhlas Liberec s vysíláním přesunul na dominantní kótu Ještěd. Pozici na vysílači Ještěd převzal Český rozhlas Liberec po Rádiu Proglas. Tato stanice uvolnila svou frekvenci na základě vlastního strategického směřování. Rádio Proglas se rozhodlo jako jedno z mála reálně podpořit přechod na technologii DAB+. Tuto podporu v praxi uskutečnilo tím, že přistoupilo k vypnutí většiny FM vysílačů. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak uvolněný kmitočet pro Liberec přidělila Rádiu Impuls.