Autor textu Martina Vojtěchovská
Specialista na online video Rudolf Rokoš rozjíždí po odchodu ze Seznam.cz vlastní projekt Spoko. Nová agentura nabízí služby v oblasti internetového videa od tvorby obsahových pořadů přes videoreklamu až po adaptaci TV spotů pro specifické online formáty.
Hlavním pilířem nabídky agentury Spoko jsou krátké pořady točené na míru pro konkrétního klienta, jehož značka zde vystupuje formou sponzoringu nebo product placementu. Příkladem takové série videopořadů je projekt Univerzita kávy značky Illy, na jehož vzniku se Rokoš v minulosti podílel. Vedle těchto obsahových pořadů agentura nabízí také produkci prezentačních a produktových videí nebo videoreklam, a to včetně úpravy již existujících spotů, které se pro použití v digitálním prostředí nehodí.
„Značky si dobře uvědomují rostoucí objem videoobsahu, který lidé denně na internetu konzumují, a snaží se boomu videa využít. Nejčastěji formou videoreklamy. Ta funguje pro budování značky i povědomí o produktu skvěle, je to ale jen jedna z mnoha příležitostí, jak s videem pracovat. Vlastní minipořady nabízejí možnost odlišit se a upozornit na sebe jiným, ne tolik „hard-sell“ způsobem,“ říká Rudolf Rokoš, který před založením Spoko působil devět let ve společnosti Seznam.cz, kde se věnoval reklamním kampaním na Stream.cz a dalším projektům spojených s videem.
Agentura Spoko bude fungovat v rámci komunikační skupiny Kindred Group, kde společně s mediálními agenturami Red Media, Blaze a Go.Direct vytvoří nově vznikající nákupní allianci s centrálním nákupem médií.

-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
# Aktuality # TV & video # Audio # Data
Necelá polovina české populace považuje návrh na převedení financování
České televize a Českého rozhlasu za ohrožení jejich nezávislosti,
vyplývá z nového výzkumu ResSolution Group.
Škoda Auto spouští crossmediální kampaň pro servisní služby Aftersales.
Kreativní koncept „Pro kilometry zážitků“ přesouvá komunikaci od
racionálních argumentů k emocím a zdůrazňuje bezstarostné cestování
i roli autorizovaného servisu.
Tipsport spouští k fotbalovému mistrovství světa dvě paralelní kampaně.
Vedle tradiční 360° komunikace s Pavlem Šulcem cílí na široké publikum,
nově ale přidává i čistě digitální kampaň F*ck Luck zaměřenou
výhradně na generaci Z.