Autor textu MediaGuru
Lidé si už navykli konzumovat zprávy prostřednictvím sociálních sítích,
a to i přes značnou nedůvěru v jejich přesnost.
Většina lidí (68 %) alespoň někdy konzumuje zprávy přes sociální sítě, a to i když jsou k předkládaným informacím skeptičtí. Meziročně se jejich podíl nezměnil. Více než polovina z nich (57 %) uvádí, že počítá s tím, že zprávy na sociálních sítích budou do značné míry nepřesné. Vyplývá to z průzkumu Pew Research Center, který proběhl na přelomu července a srpna v USA. Zúčastnilo se jej více než 4,5 tisíce respondentů.
I přes nepřesnost jim na sociálních sítích vyhovuje zejména pohodlnost, s níž zde mohou zprávy konzumovat, ale také možnost interakce s ostatními uživateli, různorodost zdrojů, ale i nastavení sledovaného obsahu na míru.
Nejčastěji se ke zprávám lidé dostávají přes Facebook (43 %), YouTube (21 %) a Twitter (12 %). Své místo má ale i Instagram (8 %), LinkedIn (6 %) nebo třeba WhatsApp (2 %).
Největší podíl uživatelů, kteří na dané sociální síti konzumují zprávy, má Reddit. V tomto ohledu roste ze statistického pohledu signifikantně význam LinkedInu (+ 7 pb.) a YouTube (+ 6 pb.).
-stk-
Autor textu MediaGuru
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vede správní řízení
kvůli podezření ze zneužití dominantního postavení.
V prvním pololetí roku 2026 skupina Mafra realizovala více než
1 250 reklamních formátů na sociálních sítích pro téměř
400 klientů. Roste zájem o kampaně propojující obsah, mediální značky
a výkon digitálních kanálů.
# Aktuality # TV & video # Data
Televizní vysílání stále tvoří hlavní náplň času stráveného před
televizní obrazovkou. Lidé ale stále častěji využívají televizory také
ke sledování streamovacích služeb, online videí nebo hraní her, ukazují
data poskytnutá Atmedia.