Autor textu MediaGuru
RTI cz jako první soukromá společnost pokryla celoplošným signálem DAB+
Českou republiku.
Plzeňská firma RTI cz pokryla celoplošným signálem DAB+ Českou republiku. V úterý 31. prosince 2024 spustila síť C, kterou letos vysoutěžila v aukci vypsané Českým telekomunikačním úřadem. Uvedla, že podle oficiální metodiky ČTÚ signálem pokryla 69,26% populace.
Pilíř celoplošné sítě C tvoří vlastní telekomunikační zařízení na kótách, které společnost RTI cz vybudovala, a to Domažlice-Čerchov, Plzeň-Sylván, Kašperské Hory-Javorník, Klatovy-Doubrava, Jáchymov-Klínovec, Železná Ruda a Praha-Strahov.
Celoplošná síť C RTI cz vysílá v Praze a ve středních Čechách na kanálu 8D, v Plzeňském, Libereckém, na Vysočině, v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji na kanálu 9D. V Jihočeském, Karlovarském, Ústeckém, Královehradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji naladí posluchači multiplex RTI cz na kanálu 9B.
Celoplošná síť společnosti RTI cz umožňuje zařadit do multiplexu i stanice, které chtějí vysílat pouze na omezeném území.
RTI cz celkem spustila 23 vysílačů a v prvních měsících nového roku plánuje posílit pokrytí z vysílačů Praha-City tower, Benešov- Kochánov a Mariánské Lázně-Dyleň.
jedné z dvou celoplošných sítí má do podzimu 2025 pokrýt 50 % obyvatel a dálnic. Do podzimu 2026 poté 80% obyvatel České republiky a 80% délky dálnic.
-mav-
# audio # digitalizace # rádio # síť # DAB+ # digitál # RTI cz
Autor textu MediaGuru
První novinová společnost (PNS) mění po více než sedmi letech vedení.
Z pozice předsedy představenstva odchází Vít Rozsypal, kterého nahrazuje
manažer Ivo Kalík.
Kriminální seriál Specialisté bude na obrazovce TV Nova pokračovat novými
díly. Zahájilo natáčení dvanácté řady.
Od podzimní sezóny se ve vysílání hlavního kanálu TV Nova objeví díly
Ordinace v růžové zahradě, které už byly distribuovány na platformě
Oneplay a dříve na Voyu. Zamířit by měly do večerního vysílání.