Autor textu MediaGuru
Prague International Marathon zaměřila svou pozornost na novou aktivitu.
Společnost Prague International Marathon musela zrušit jak svoji hlavní akci, květnový běžecký závod v maratónu ulicemi Prahy, tak jarní půl maratón. Zakladatel seriálu RunCzech Carlo Capalbo ale přišel s myšlenkou přenést běhy z ulic měst na letiště.
V Letišti Praha našel partnera v době, kdy i ono trpí velmi malým provozem letadel. Na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel otevřeli na celé léto Runway Park nabízející návštěvníkům ukázky speciální letištní techniky, letadel a zábavního programu. Právě tam o třetím červencovém víkendu uspořádá Capalbova společnost Runway Run, tedy běh po ranveji.
Capalbo díky marketingu a masivní komunikaci udělal z běhání nejdříve v pražských ulicích událost již v polovině 90. let. „Jezdím do města kolem pražského letiště, odkud se dlouho nelétalo. Běhy v ulicích měst jsou také nemožné. Na ranveji letiště ale běžci nikomu nevadí a diváci je mohou sledovat zdáli. A „bambini“ prostředí letiště milují… Oslovil jsem ředitelku marketingu Mariku Janouškovou a výkonného ředitele neleteckého obchodu Letiště Praha Jakuba Puchalského a můj návrh zapadl do konceptu jejich Runway Parku,“ říká.
Cesta na startovní čáru na ranveji bude simulovat odlet na dovolenou. Na check-in dostanou závodníci místo palubní vstupenky startovní číslo, projdou bezpečnostní kontrolou, zónou obchodů a nasednou do autobusu, který je doveze na startovní čáru. Závodů bude pět včetně „Sunset Run“ a „snídaňového“ běhu, připraven je rodinný běh a event vyvrcholí v neděli během dvou štafet sestavených z „profi“ běžců a běžkyň.
Běh po letišti se už konal v Karlových Varech, kam dorazilo 1600 běžců, o něco méně pak kvůli dešti v Českých Budějovicích. V pražské Ruzyni už je tento víkend vyprodán Sunset Run. Partnery závodů stejně jako všech akcí RunCzech jsou Volkswagen, Mattoni, Adidas, Sportissimo a Birell.
Víkendový běžecký program je součástí letního programu Runway Parku Letiště Praha, který pokračuje víkendem věnovanými zdravotníkům, letectví či cestování. Program každého víkendu je připravován s řadou partnerů, návštěvníky láká technika na odbavování letadel, doplňování cateringu na palubu nebo prohlídka kokpitu velkých letadel. Pro komunikaci využívá Letiště Praha kromě speciálního webu i newslettery, sociální sítě a interní i externí kanály.
Autor textu: Aleš Hudský
Autor textu MediaGuru
Seriálové úterý dál nejlépe vychází seriálu Polabí, které je
nejsledovanějším pořadem po 20:00 v divácké skupině starší 15 let a i v dalších cílových skupinách.
Plánované oživení programu České televize od roku 2028 nemusí nastat,
naopak kvůli snížení rozpočtu hrozí další nasazování premiér,
popisuje programový ředitel ČT.
Becherovka vstupuje do kategorie tuzemáků. Novinkou chce oslovit tradiční
i mladší spotřebitele.