Autor textu MediaGuru
Německá veřejnoprávní televize ARD má v následujících měsících
ukončit vysílání ve standardním rozlišení a od roku 2025 nabízet
divákům pouze formát HD. Se 4K obrazem se naopak nepočítá.
Vysílání ve 4K rozlišení se v posledních měsících stalo záležitostí pouze vybraných evropských trhů a tento formát je v rámci lineární televize prakticky pouze okrajový. Masově ho nasadili Španělé v souvislosti s blížícím se fotbalovým Eurem, následovali Francouzi s pařížskou olympiádou a v rámci experimentu se přidají i Chorvaté. Na druhou stranu, Ultra HD není tématem ani pro taková média, jako jsou německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF, které vysílají volně na satelitu Astra.
ARD i ZDF nedávno v oficiálních materiálech pro novináře uvedly, že Ultra HD nepovažují v rámci lineárních distribučních kanálů za aktuální záležitost. ARD potvrdila, že se 4K rozlišením se pro žádnou s blížících se sportovních událostí nepočítá. Tento plán je platný také pro sousední Rakousko, kde ORF v minulosti koketovala s UHD v souvislosti s MS ve fotbale. Pozitivním signálem je naopak chystané ukončení satelitní distribuce SD verze Das Erste včetně tzv. třetích okruhů.
-lukpol-
# ZDF # SD # satelit # 4K # Německo # 4K Ultra HD # ARD # Ultra HD/4K # Ultra HD # 4K UHD # satelitní TV
Autor textu MediaGuru
Kulturní magazín Full Moon mění po šestnácti letech svůj vydavatelský
model. Z dosavadního tištěného měsíčníku se stane dvakrát ročně
vydávané sezónní číslo, hlavní těžiště obsahu se přesouvá na nový
předplatitelský web s každodenní aktualizací. Změnu doprovází
crowdfundingová kampaň na Donio.
YouTube chce pomocí umělé inteligence zjednodušit výběr tvůrců pro
značky, správu spoluprací i měření jejich dopadu. Současně se snaží
profilovat jako výkonnostní a brandový reklamní kanál zároveň.
Penny po necelých dvou letech mění kreativní agenturu, nově bude
spolupracovat s EverWhere.