Autor textu MediaGuru
V Německu jsou stále necelé tři miliony domácností, které přijímají
programy ze satelitu ve standardním rozlišení obrazu. Zjistil to aktuální
Astra TV Monitor 2022. Tato skutečnost má přímý dopad i na diváky
v České republice a na Slovensku.
Počet domácností v Německu s možností příjmu programů v HD rozlišení byl v roce 2022 33,43 milionu (2021: 33,76 milionu). To znamená, že 92 procent všech televizních domácností v Německu přijímalo svůj oblíbený program v HD kvalitě. I zde je satelit vedoucím distribučním kanálem pro HD televizi s dosahem 15,24 milionu domácností, následuje kabel, IPTV a DVB-T2. Rozdíl mezi domácnostmi s HD a SD je tedy stále značný: 2,87 milionu televizních domácností stále přijímá televizní programy výhradně v SD kvalitě, včetně 1,10 milionu satelitních domácností.
„Pro miliony lidí je televize nepostradatelným médiem zábavy a informací, od místních zpráv až po světovou politickou scénu. Satelit je jedinou infrastrukturou, která přináší celé programové spektrum na jakékoli místo v zemi v jakékoli kvalitě obrazu," uvedl Christoph Mühleib, výkonný ředitel SES Germany odpovědný za podnikání společností SES a Astra v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Všechny nekódované programy z těchto družic je možné přijímat bez problémů i na našem území.
-lukpol-
# televize # HD # SD # satelit # Německo # full HD # Rakousko # Astra # SES # Švýcarsko
Autor textu MediaGuru
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.