Autor textu Kateřina Straková
Novinářka Dana Schmidt se kvůli nemoci nezúčastní práce v komisi, která má posoudit údajné ovlivňování zpravodajství České televize. Česko-dánská novinářka z dánského deníku Politiken to řekla serveru iHned.cz. Generální ředitel ČT Petr Dvořák, který pětičlenný tým sestavil v reakci na stížnost skupiny redaktorů, náhradníka podle serveru hledat nebude. Poslední místo zůstane neobsazeno, uvedl iHned.cz.
Redaktoři, kteří stojí za stížností na údajné zasahování do zpravodajství ze strany šéfredaktora Petra Mrzeny, navrhli Dvořákovi jmenovat na uvolněné místo novináře Erika Besta. „Váš návrh nemůže generální ředitel přijmout. Expertní skupina vzešla z iniciativy generálního ředitele,“ cituje server odmítavou reakci manažera Dvořákovy kanceláře Víta Koláře.
Expertní komise má projednat stížnost celkem 23 redaktorů, kteří Radu ČT upozornili na údajné ovlivňování zpravodajství. V pětičlenné komisi mají zasednout prorektor UK Michal Šobr, předsedkyně Etické komise Syndikátu novinářů Barbora Osvaldová, sociolog Jaromír Volek a zahraniční zpravodaj Rob Cameron z BBC.
-čtk-
Autor textu Kateřina Straková
Úvodní utkání českých reprezentantů na hokejovém mistrovství světa
s výběrem Dánska sledovalo 1,34 mil. diváků starších 15 let. Šlo
o nejlepší výsledek večera a celého dne.
# Aktuality # TV & video # Online # Audio # Tisk
Soukromá média kritizují návrh zákona o médiích veřejné služby. Vadí
jim online reklama i chybějící mantinely.
# Aktuality # TV & video # Online
Nový digitální projekt České televize cílí na publikum ve věku 15 až
25 let a kombinuje zpravodajství, popkulturní obsah i internetové trendy
v krátkých videích přizpůsobených prostředí sociálních sítí.