Autor textu MediaGuru
Proti ztrátě povědomí nasadil Seat jiný mediamix – televizní sponzoring
a internet.
Španělská značka Seat letos slaví 30 let svého nejprodávanějšího modelu Ibiza, jenž nejen svým názvem odkazuje na španělský ostrov. Ibiza má vyjadřovat i ostrovní dynamičnost a mladistvost – hodnoty, které spolu s orientací na design, efektivitou, spolehlivostí a dostupností mají charakterizovat značku Seat jako takovou.
I proto oslovuje značka především mladší cílové skupiny. Zatímco ve světě dosahuje průměrný věk zákazníků značky okolo 30 let, v České republice ji volí lidé ve věku 44 let, velmi často z řad lékařů, IT techniků či státních zaměstnanců, které přesvědčí především nízká cena. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že 70 % zákazníků Seatu Ibiza tvoří ženy.
Automobilka, jež názvy svých vozů spojuje se španělskými reáliemi, poslední dobou klade ve své modelové řadě větší důraz na užitnost – vedle velkých rodinných vozů nabízí například i novou sportovní verzi Leon Cupra 280 přístupnou pro mladou rodinu, na podzim uvede nový allroad model – Leon X-Perience. V roce 2016 začne z české výrobny v Kvasinách vyjíždět nové SUV značky Seat.
Podzimní novinku podpoří Seat kampaní v televizi a na internetu – v mediamixu, který se značce vyplácí již druhým rokem. „Značka se potýkala s tím, že se začínala vytrácet z povědomí českých spotřebitelů a z nákupního koše. Loni jsme proto změnili mediamix, omezili jsme venkovní a rádiovou reklamu a místo toho investujeme do kontinuálního televizního sponzoringu a komunikace na internetu, a to s velmi dobrými výsledky. Nyní jsme se opět vrátili do první desítky automobilových značek, které Čechům vytanou na mysli,“ říká Filip Stoulil, Marketing & Sales Coordinator Seatu, i když přiznává, že povědomí o značce nedosahuje hodnot z 90. let. Sponzoring běží na ČT Sport, Nově a Primě stále, pokračovat v této strategii hodlá Seat i v příštím roce.
Pro uvedení Leon X-Perience uvažuje automobilka také o road show v lyžařských střediscích. Značka, která se tradičně spojuje se známými sportovci, jako je oštěpařka Barbora Špotáková, sprinter Pavel Maslák či cyklista Jaroslav Kulhavý, tak možná rozšíří řady svých ambasadorů o lyžaře.
Propojení Seatu se sportem, především s atletikou, má reflektovat univerzalitu jejích automobilů. Podpora má přitom rozmanité podoby. Kromě zápůjček vozů ambasadorům je stále významnější přítomnost španělské značky nejen na českých atletických mítincích, ale i na akcích projektu Atletika pro děti. Jakožto partner Českého atletického svazu plánuje Seat výraznou komunikaci v rámci halového mistrovství Evropy v atletice, které se bude konat ve dnech 5. až 8. března 2015 v Praze.
V České republice Seat nasazuje většinou adaptované globální spoty. Pro domácí kampaně využívá poděbradskou agenturu Ritual. Mediální plánování a nákup médií zajišťuje automobilce Mediacom.
-kch-
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Marketing # Lidé
Na pozici marketingové manažerky společnosti OMV Česká republika nastupuje
Karolina Kyselová.
# Aktuality # Marketing # Data
Tři čtvrtiny Čechů berou sledování tištěných akčních letáků jako
účinný způsob, jak dlouhodobě šetřit rodinný rozpočet.
Argo22 kupuje pražské designové studio SDMK Design Czech. Novým Chief Design
Officerem se stává Jakub Sodomka.