Autor textu Martina Vojtěchovská
Seriál Rapl režiséra Jana Pachla získal nominaci na největší přehlídce evropské televizní tvorby Prix Europa. Ocenění budou v Berlíně předána tento pátek.
Jubilejní třicátý ročník soutěže Prix Europa pro nejnovější nejlepší evropskou televizní, rozhlasovou a on-line produkci hostí v tomto týdnu německý Berlín. Českou produkci na prestižní přehlídce zastoupí v nejsledovanější kategorii TV Fiction první díl aktuálně vysílaného seriálu Rapl. Naposledy nominaci v této kategorii ve vítězství proměnil Jiří Strach s televizním filmem Osmy v roce 2014.

Česká televize získala na Prix Europa i další dvě nominace. Webový vzdělávací projekt pro děti DIV - Duhový institut věd, který za využití rozsáhlého videoarchivu České televize kombinuje prvky hry a edukace, byl nominován v kategorii on-line. Oblast dokumentu zastoupí česko-francouzský koprodukční snímek Jenica a Perla režisérky a scénáristky Rozálie Kohoutové.
Finalisty Prix Europa vybírala mezinárodní porota z 641 přihlášených pořadů z 35 zemí.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Skupina Prima zařadí do svého vysílání nový pořad Sportovní zprávy.
Vedle výsledkového servisu nabídne také rozhovory, příběhy sportovních
talentů i lidí z klubového zázemí a objeví se nejen na Prima sport, ale
také na CNN Prima News a v hlavním zpravodajství televize Prima.
Evropa 2 zjednodušuje svoji interní strukturu, slučuje se se svými
dceřinými společnostmi Radio Duha a Radio West Plzeň.
# Aktuality # Marketing # Lidé
Marketingový ředitel Air Bank a člen vedení banky Oldřich Dostál opustí
k 1. září svou funkci.