Autor textu MediaGuru
Seznam.cz na svých datech vidí, že Češi na internetu sledují a hledají
informace o možnostech vytápění. Nejžádanější jsou krbová kamna a pelety.
Služba Seznam.cz Vyhledávání, kterou využije alespoň jednou měsíčně každý druhý Čech, eviduje v poslední době výrazný nárůst hledanosti témat spojených s nadcházející topnou sezonou. Služba zaznamenala v uplynulých týdnech velký zájem o pelety, tepelná čerpadla, solární energie a krbová kamna.
„Největší skok v hledanosti vidíme u kamen, nejčastěji jde o krbová kamna nebo krbová kamna s výměníkem. Meziročně křivka vyrostla o více než 200 %,“ říká Tereza Fukátková, datová analytička ve společnosti Seznam.cz. I když ceny této komodity také v poslední době vzrostly, na trhu je dostatečná nabídka a nejedná se zatím o nedostatkové zboží. Tento trend eviduje také další služba z portfolia české internetové jedničky Seznam.cz. O krbová kamna se uživatelé ve vysoké míře zajímají konkrétně na nákupním rádci a srovnávači Zboží.cz. O tuto kategorii výrazně vzrůstá zájem už od letošního jara, a to téměř dvojnásobně oproti minulému roku, což zjevně odráží obavy Čechů z energetické krize.
Uživatelé hledají také dřevo na topení, ale oproti loňskému roku je vidět mnohem vyšší nárůst zájmu o pelety. „Na datech sledujeme, že se letos lidé připravují na zimu s výraznějším časovým předstihem. Na základě veřejně dostupných informací je patrné, že právě pelety by měly být oproti dřevu komfortnější, protože přikládání lze automatizovat, a to tak, že jedou na pásu přímo do kotle. Můžeme tedy říci, že je to podobně komfortní varianta jako elektřina nebo plyn, ovšem cenově podobná volbě dřeva,“ dodává Fukátková.
-mav-
# internet # Seznam.cz # vyhledávání # kamna # krby # pelety
Autor textu MediaGuru
Bývalý generální ředitel České televize (ČT) Jan Souček se pokusí s televizí dohodnout ve sporech o odvolání z funkce a doplacení bonusu, kterými se dnes měl začít zabývat Obvodní soud pro Prahu 4. Soud proto jednání odročil na 11. května, kdy by strany měly sdělit, zda ke smíru dospěly. Souček žaloby na Radu ČT podal loni. Rozhodnutí o odvolání považuje za nezákonné, u odměny za rok 2024 se domáhá doplacení do poloviny její maximální výše. Dnešní jednání Souček komentovat nechtěl. Souček stál v čele veřejnoprávní televize rok a sedm měsíců, ačkoliv zvolený byl na šest let. Pro jeho odvolání počátkem loňského května hlasovalo v tajné volbě 15 ze 17 členů radních. Souček podle rady mimo jiné nevhodně komunikoval s veřejností, rušil publicistické pořady, vyhrožoval zrušením několika kanálů ČT v případě nezvýšení televizního poplatku nebo radu neinformoval o vyvíjeném nátlaku na něj. Souček webu Respekt loni řekl, že s výtkami nesouhlasí, nemohou podle něj obstát před zákonem. Důvody odvolání generálního ředitele se podle něj musí vztahovat k porušení úkolů veřejné služby. V žalobě bývalý ředitel také podle webu uvedl, že na konstatování o porušení zákona mu radní neumožnili reagovat předtím, než ho odvolali. Podle žaloby radní nedostatečně zdůvodnili, v čem konkrétně porušil povinnosti řádného hospodáře a které konkrétní vystoupení v médiích se dotklo dobrého jména veřejnoprávního média. Souček serveru řekl, že v případě, že by u soudu uspěl, neplánuje zneplatnit volbu svého nástupce Hynka Chudárka a nechce se vrátit do ČT. Ve druhé žalobě žádá Souček podle webu žádá doplacení asi 1,3 milionu korun, aby jeho konečný bonus za rok 2024 činil 50 procent maximálního nároku. Upozorňuje přitom na paragraf své pracovní smlouvy, z nějž plyne, že pokud Rada ČT nedospěje do konce června k platnému rozhodnutí o výši bonusu, náleží generálnímu řediteli automaticky 50 procent z maximální částky. Rada Součkovi loni udělila jen desetinu ročního bonusu. Dosavadní ředitel obchodu ČT Chudárek se funkce generálního ředitele ujal loni 1. července. Rada ČT ho zvolila v šestém kole volby, když z tendru odstoupil programový ředitel televize Milan Fridrich.
Česká televize spustila nepřetržité skryté titulkování programu ČT24 ve
všech distribučních platformách s výjimkou HbbTV.
Magnesia se po třech letech vrací ke svým spotům k Českému lvu. Hlavní
role se zhostila Antonie Martinec Formanová.