Autor textu MediaGuru
Jednička českého internetu snižuje základní kapitál, aby dostála
zákonné povinnosti.
Červnová valná hromada společnosti Seznam.cz rozhodla o snížení základního kapitálu. Důvodem je držení vlastních akcií v majetku firmy. Snížení základního kapitálu je provedeno výhradně s použitím vlastních akcií, tyto akcie se následně ruší. Základní kapitál firmy se snižuje o 1,116 mil. Kč na 2,604 mil. Kč.
Uvedený krok souvisí s tím, že Seznam.cz na začátku roku 2016 koupil 30% podíl ve firmě od společností Tiger Holding Four a Miura International.
"České zákony vyžadují, aby se firma do několika let od nabytí vlastních akcií s nimi vypořádala. V následujících měsících dostojíme naší zákonné povinnosti," vysvětlila mluvčí společnosti Seznam.cz Irena Zatloukalová.
Jediným majoritním akcionářem Seznam.cz je společnost Helifreak, vlastněná Ivo Lukačovičem, zakladatelem Seznamu. Zbylých 30 % drží přímo Seznam.cz.
Valná hromada také odvolala z dozorčí rady Michala Heisiga, bývalého obchodního ředitele. Členem dozorčí rady pak jmenovala Štěpána Škroba a Martina Fukse.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Prevence už dnes nemusí znamenat jen jednorázovou osvětu, kterou lidé
rychle přehlédnou. Kooperativa ve spolupráci s agenturou Effectix ukazuje,
že i témata jako bezpečnost dětí v autě, kyberbezpečnost nebo prevence
úrazů mohou získat pozornost, pokud jsou postavena na principech kvalitního
obsahu.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vede správní řízení
kvůli podezření ze zneužití dominantního postavení.
V prvním pololetí roku 2026 skupina Mafra realizovala více než
1 250 reklamních formátů na sociálních sítích pro téměř
400 klientů. Roste zájem o kampaně propojující obsah, mediální značky
a výkon digitálních kanálů.