Autor textu MediaGuru
Téměř čtvrtina populace má podle průzkumu internetové jedničky přístup
k tabletu.
Průzkum společnosti Seznam.cz ukazuje, že tablet v České republice vlastní, nebo k němu má alespoň přístup téměř čtvrtina internetové populace (24 %).
Přístup k tabletu v České republice
Zdroj: Seznam.cz
Výsledky Seznam.cz, které vycházejí z červnové on-line průzkumu na vzorku 1 104 respondentů, ukazují, že typických uživatelem tabletu je školou povinný. Genderově je tablet vyrovnaný, ženy i muži po něm sahají zhruba stejně.
Polovina těch, co tablet nemají, ho považuje za zbytečný, 11 % neví, k čemu slouží. Pro čtvrtinu je důvodem, proč jej nevlastní, jeho cena, která je překážkou především pro mladé a starší lidi. Až 14 % respondentů si ho plánuje koupit.
Proč lidé tablet nevlastní?
Zdroj: Seznam.cz
Tablet je vnímán jako zařízení pro technicky méně náročné, běžně tak končí v rukách dětí, které si na něm pouštějí videa a hrají hry.
Odhad o počtu tabletů poskytuje také výzkum Media projekt. Podle jeho květnových údajů vlastní tablet 600 tisíc Čechů, resp. 7 % populace ve věku 12-79 let.
-kch-
Autor textu MediaGuru
Trh dnes potřebuje silnou expertizu v oblasti vyhledávání, která zahrnuje
klasické SEO, PPC kampaně i práci s prostředím velkých jazykových
modelů (LLM). Samotná AI přitom nestačí a musí být součástí širší
strategie, píše Daniel Path.
Datové modely od Seznam.cz umožňují bližší popis cílových skupin.
Třetí díl seriálu je věnován cílové skupině dospělých mladých mužů
ve věku 25 až 39 let.
Experimenty OpenAI s inzercí pokračují nasazením nových funkcí. Ty ale
místy budí údiv.