Autor textu Martina Vojtěchovská
Reklamní systém Sklik uvádí nový nástroj umožňující cílené oslovení diváků internetové televize Stream.cz. „Dosud bylo cílení na diváky Stream.cz – například prostřednictvím product placementu nebo videospotů – dostupné pouze úzké skupině inzerentů s vyššími rozpočty. Nyní k oslovení diváků Stream.cz otevíráme dveře i malým a středním klientům,“ přiblížil Matěj Lopata, manažer obchodního týmu Sklik.
V rámci obsahové sítě Skliku tak mohou inzerenti zaměřit svoji reklamu přímo na konkrétní cílovou skupinu už od počátku své kampaně, a to na dva typy publika. Prvním jsou diváci konkrétních pořadů, druhým jsou diváci dané kategorie pořadů (například pořadů o vaření). „Cílení videoreklamy podle jednotlivých pořadů je na českém trhu internetové reklamy novinkou,“ dodal Lopata.
Stejně jako u už využívaných typů behaviorálního cílení v Skliku, např. dle zájmů uživatelů nebo jejich pohlaví, jsou data pro cílení reklamy na diváky Stream.cz podle Seznamu anonymizovaná. Nikdo by si tak neměl s prohlíženými pořady spojovat konkrétního člověka.
Stream.cz přitáhne k obrazovkám telefonů, tabletů i počítačů 300 tisíc lidí každý den, měsíčně 2 miliony diváků, kteří si přehrají 40 milionů videí.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Nejsledovanějším pořadem sobotního večera a také celého dne se stal
další díl pořadu Peče celá země, který sledovalo téměř 1,2 milionu
diváků starších 15 let. V odpoledním vysílání bodovaly přenosy ze
ZOH: rychlobruslení a biatlon, které se pohybovaly na hranici milionu
diváků.
V nové kampani T-Mobile připomíná, že optika je dnes dostupná na stále
více adresách, motivuje zákazníky k ověření dostupnosti.
OpenAI začala ve Spojených státech umisťovat reklamy do základních verzí
svého chatbota ChatGPT.