Autor textu MediaGuru
O úspěšnosti inzerce v odborných titulech rozhoduje především
kreativita sdělení, potvrdil nový výzkum Millward Brown.
Většina předplatitelů je spokojena se současnou nabídkou odborných časopisů. Naprostou spokojenost vyjádřila dokonce třetina dotázaných v podzimním průzkumu společnosti Millward Brown pro Unii vydavatelů. Na odborných časopisech nejvíce oceňují přehled o dění v oboru nebo informace o nových produktech a službách.
Agentura uskutečnila průzkum mezi předplatiteli a inzerenty odborných časopisů, označovaných také jako B2B (Business-to-Business). Jako předplatitelé byli osloveni zástupci firem, kteří o předplatném rozhodují, druhou skupinu tvořili představitelé managementu, kteří rozhodují o investicích.
Jako hlavní důvod ke čtení odborného časopisu většina dotázaných (65 procent) uvedla snahu získat přehled o dění v oboru. Zhruba polovina oceňuje informace o novinkách a víc než třetina informace o nových produktech a službách.
B2B tituly mají podle výzkumu take větší šanci ovlivnit nákupní chování spotřebitelů, 50 % respondentů inzerce v B2B inspiruje a nabízí tipy k nákupu. Odborný časopis inspiruje podle výzkumu více než odborné semináře, doporučení přátel či odborné webové stránky. Na druhou stranu odborný článek často čtenáře vede k dalším činnostem, jako je sledování souvisejících webových stránek nebo zjišťování dalších informací. Jen asi čtvrtina dotázaných v průzkumu uvedla, že po přečtení článku "neudělá nic".
Reklamu vnímá jako nepříjemnou jen asi pět procent dotázaných, zatímco u televize jsou to skoro dvě třetiny a na internetu podobně jako na billboardech a plakátech vadí asi čtvrtině oslovených. Reklamu v odborných titulech je vnímána respondenty jako relevantní a zároveň jako důvěryhodná.
Pozitivnější přístup k reklamě podle výzkumu souvisí se zjištěním, že většina firem (92 procent) již v odborném časopisu sama někdy inzerovala. Necelá polovina publikovala inzerát v časopise dokonce v posledním roce.
Za hlavní předpoklady úspěšné B2B inzerce označuje výzkum zejména:
1) dobrou kreativu – testy oční merou opakovaně prokázaly, že dopad inzerce se primárně odvíjí od kreativního zpracování
2) umístění a viditelnost na stránce
3) kontext umístění – potvrdilo se posílení dopadu, pokud je inzerát v prostředí článku s relevantní tematikou a důležitá je také zajímavost textu.
-mav-, -čtk-
Autor textu MediaGuru
Většina české internetové populace považuje výzvy k souhlasu se
zpracováním dat za obtěžující a rušivé. Vadí jim i cílená onlinová
reklama, zjistil výzkum ResSolution Group.
Datové modely od Seznam.cz umožňují bližší popis cílových skupin.
První díl seriálu je věnován cílové skupině mladých mužů.
Poslanecký klub vládního hnutí ANO navrhl za člena Rady České tiskové
kanceláře někdejšího prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka.