Autor textu MediaGuru
Sledovanost televize pokračuje v rostoucím trendu, v letošním lednu byla
nejvyšší od roku 2007.
Větší nabídka televizních stanic se projevuje růstem sledovanosti televize. V letošním lednu byla průměrná doba, kterou diváci u televize strávili, nejdelší od roku 2007. V průměru překročila 4 hodiny denně (4:01:50, D15+). Také celoroční vývoj sledovanosti potvrzuje rostoucí trend – v loňském roce byla průměrná sledovanost nejvyšší za pět uplynulých let, když v průměru dosáhla 3,5 hodiny (3:31:16).
Z pohledu vývoje sledovanosti v jednotlivých měsících loňského roku je zřejmé, že průměrný čas sledovanosti byl loni meziročně vyšší i v divácky nejslabších měsících roku v letních měsících.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Program složený z českých pohádek, starších filmů a komedií přinesl
letos o Velikonocích Televizi Seznam podíl 3,72 %, což je zhruba
dvojnásobek jejího průměrného podílu.
Oneplay nově zařazuje do své nabídky vizuální prvek hořícího krbu,
který propojuje se svými klíčovými formáty.
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.