Autor textu MediaGuru
Internetové sdružení chce tendr na novou vlnu výzkumu českého internetu
vypsat už na podzim.
Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) uzavřelo vyhodnocování návrhů crossmediálního měření a rozhodlo se letos na podzim vypsat výběrové řízení na další vlnu výzkumu českého internetu NetMonitor.
Harmonogram výběrového řízení by měl být naplánovaný tak, aby v roce 2017 mohla být k dispozici data z nové vlny měření NetMonitor. SPIR ale zatím nezmiňuje, do jaké míry zohlední nová vlna výzkumu otázku crossmediálního měření.
Na výzvu SPIR z dubna tohoto roku zareagovalo pět výzkumných agentur (GfK, Median, STEM/MARK, Nielsen Admosphere a TNS Aisa společně s comScore a Kantar Media) a návrh podal i mobilní operátor O2. Vyhodnocování nabídek probíhalo ve výkonných orgánech SPIR a za spolupráce s dalšími zapojenými oborovými asociacemi (Unie vydavatelů, rozhlasová sekce SKMO a Asociace měření venkovní reklamy).
„Výzva splnila svůj účel, máme v ruce výborný přehled o aktuálních možnostech monitoringu mediální konzumace, od něhož se odrazíme při vyhlášení výběrového řízení na novou podobu NetMonitoru, jejímž základem se má stát komplexní pohled na digitální prostředí napříč platformami a obrazovkami,“ komentoval výsledek debat předseda Výkonné rady SPIR Ján Simkanič, který zároveň poděkoval za spolupráci všem zúčastněným stranám.
-mav-
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Většina české internetové populace považuje výzvy k souhlasu se
zpracováním dat za obtěžující a rušivé. Vadí jim i cílená onlinová
reklama, zjistil výzkum ResSolution Group.
Datové modely od Seznam.cz umožňují bližší popis cílových skupin.
První díl seriálu je věnován cílové skupině mladých mužů.