Autor textu Kateřina Straková
Vývojářské studio STRV vstoupilo na pole umělé inteligence. Koncem loňského roku podílově vstoupilo do českého startupu Oneprove, který chce s využitím umělé inteligence bojovat proti padělkům luxusních módních značek nebo uměleckých děl.
Vstup STRV spočívá v poskytnutí vývojářů, kteří pracují na první verzi produktu. Tím získalo studio možnost velmi úzce pracovat s umělou inteligencí. „O umělé inteligenci mluví všichni, ale málo firem ji umí opravdu využít k něčemu užitečnému a funkčnímu. Nápad kluků z Oneprove se nám opravdu hodně líbil, a protože jsme se v rámci STRV již dříve bavili o projektu využívajícím AI jako o něčem, co by nás bavilo, rozhodli jsme se do firmy vstoupit a pomoci jim s vývojem. Ve službě vidíme velký potenciál, jak ve smyslu obchodním, tak i v jeho globálním využití,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV.
Společnost Oneprove začala působit na začátku roku 2016 a má vývojářská centra v Praze a Brně. Cílem firmy je vyvíjet řešení založené na umělé inteligenci, které umožňuje chránit autorská a investiční práva, provést autorizaci zboží a následně ověřit pravost online za použití mobilních telefonů a tabletů. Celé řešení je zaměřeno na boj proti padělkům v sektorech luxusního zboží, umění, sběratelství a právních služeb. Z analýz zakladatelů Oneprove převyšuje tržní potenciál tohoto segmentu bilion dolarů, přičemž služba by si chtěla ukrojit výrazný podíl.
Oneprove nyní pracuje na technologii a mobilních aplikacích, následovat by mělo další investiční kolo a vstup na americký trh, s čímž by mělo STRV pomoci.
-stk-
Autor textu Kateřina Straková
Art Directors Club Czech Republic má od července novou výkonnou ředitelku.
Po téměř sedmi letech ve funkci končí Jana Pokorná Valenčíková, kterou
nahrazuje dosavadní členka výboru Julie Vernerová.
Jedničkou úterního prázdninového večera se stal reprízovaný seriál
Případy mimořádné Marty, která po 20:00 dosáhl nejvyšší sledovanosti
ve všech hlavních diváckých skupinách.
Novou mediální agenturou značky Adidas je PHD ze skupiny Omnicom. Rozhodl
o tom globální tendr.