Autor textu Martina Vojtěchovská
Spotřebitelé jsou čím dál ochotnější platit za internetové zpravodajství, ačkoli valná většina z nich placené zpravodajství zatím nevyužívá. Vyplývá to podle internetového serveru BBC ze studie výzkumného institutu RISJ.
Například v Británii se podíl uživatelů internetu, kteří čtou placené zprávy, v uplynulých deseti měsících více než zdvojnásobil na devět procent. Podíl takových uživatelů se zvyšuje také ve Spojených státech, Německu nebo ve Francii.
Ochota platit za zpravodajství je největší u uživatelů ve věku 25 až 34 let. Zájem o placené zpravodajství je podle studie podporován rostoucím využíváním chytrých mobilních telefonů a počítačových tabletů.
Studie je založena na internetovém průzkumu mezi více než 11.000 respondentů v devíti zemích. Ten například ukázal, že internet je v Itálii, Španělsku a Japonsku nejdůležitějším zdrojem zpráv, zatímco v Německu, Británii a Francii má stále hlavní slovo televize.
U lidí ve věku do 35 let je internet hlavním zdrojem zpráv ve všech sledovaných zemích s výjimkou Francie. Respondenti ve věku nad 45 let naopak preferují televizi.
Studie rovněž potvrzuje rostoucí význam internetových sociálních sítí, jako jsou Facebook a Twitter. Více než třetina respondentů v Itálii a Španělsku tyto sítě označila za svůj hlavní zdroj zpráv, píše BBC.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Společnost Allwyn uzavřela kampaň „Něco si přej“, do které se zapojily
desetitisíce lidí z celé České republiky. Prostřednictvím online
formulářů i speciálních budek přání firma sesbírala téměř
66 tisíc přání a mezi vybrané účastníky rozdělila 10 milionů korun.
Jedničkou sobotního večera po 20:00 v divácké skupině starší 15 let
byla v divácké skupině starší 15 let Všechnopárty. S menším odstupem
následoval Superlov, který měl zároveň nejvyšší sledovanost ve
skupině 15–54.
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 se ve všech
hlavních diváckých skupinách stala pohádka S čerty nejsou žerty.
Následovala Všechnopárty.