Autor textu Martina Vojtěchovská
Platforma Svobodu médiím pořádá v pátek 22. dubna panelovou diskusi na téma „Střední Evropa. Konec snu o demokracii?“. Diskuse se uskuteční od 10:00 na půdě New York University na Malém náměstí v Praze.
Diskuse se zúčastní Petr Pithart, bývalý předseda vlády ČR, Štefan Hríb, slovenský vydavatel a novinář, Jiří Pehe, český politolog a komentátor, Hana Marvanová, česká právnička a politička, Petr Janyška, publicista, ředitel kulturní instituce, Aleksander Kaczorowski, polský novinář a esejista, Peter Hunčík, slovenský spisovatel a publicista, Tomáš Richter, podnikatel, předseda Nadace pro podporu nezávislého tisku a Kálmán Petőcz, diplomat a pedagog.
Moderátory budou Tomáš Klvaňa, hostující profesor New York University a David Smoljak, scenárista a publicista.
Smyslem debaty je analyzovat rizika současného směřování středoevropského prostoru a možnosti občanské společnosti toto směřování ovlivnit. Zvláštní pozornost přitom bude věnována roli médií.
Panelovou diskusi pořádá Platforma Svobodu médiím! ve spolupráci s New York University, Syndikátem novinářů ČR, Radou pro mezinárodní vztahy a Energeia, o.p.
Akce je určena široké veřejnosti. Vstup pro veřejnost je zdarma po předchozí registraci zde. Více informací na www.svobodumediim.cz.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví 29. července
osmdesáté narozeniny. S Českou televizí je spojena téměř šest
desetiletí, přičemž nejdéle působí jako hlavní tvář pořadu
Kalendárium, který od roku 1993 připomíná historická výročí a osobnosti.
Heineken hledá fanouška, který získá celosezónní vstupenku na závody
Formule 1 v roce 2027. Zapojit se mohou i fanoušci z Česka.
Umělá inteligence má podle Čechů potenciál změnit způsob, jakým
nakupují online. Třetina zákazníků by při nákupech využívala AI
asistenty, kteří by jim pomáhali s výběrem produktů, porovnáním
nabídek nebo bezpečnějším placením.