Tesco si nechává vyrábět ekologické tašky z vlastního odpadu
Tesco uzavřelo partnerství s firmou Mondi Štětí, která odebírá odpadní
papír a lepenku ze skladů řetězce a vyrábí z něj papírové
nákupní tašky.
Obchodní řetězec Tesco (skupina Tesco Central Europe) uzavřel partnerství s výrobcem papíru a obalových materiálů společností Mondi Štětí a nabízí nákupní tašky z recyklovaného papíru EcoVantage. Nové tašky začalo Tesco od konce roku 2020 postupně nabízet ve svých prodejnách v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.
Mondi spolupracuje s řetězcem na tomto projektu dva roky, z odpadní lepenky se vyrábí papír tvořený kombinací nových a recyklovaných vláken, a z něj poté odolné a znovu recyklovatelné nákupní tašky.
Podle firmy Mondi se jedná o první případ, kdy řetězec spolupracuje přímo s papírenským podnikem, jenž mu v souladu se zásadami a cíli cirkulární ekonomiky pomáhá přeměnit odpadní papír a lepenku v obnovitelné zdroje.
-zue-
# Tesco # ekologie # Mondi Štětí # papírové tašky
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
WPP odhalila novou strategii i změnu obchodního modelu
WPP představila plán Elevate28, chce zjednodušit strukturu a opustit
holdingové uspořádání. Postupně také plánuje opustit model účtování
podle odpracovaného času a kapacit.
Okamura přijal pozvání do Otázek Václava Moravce, ČT ho pozvala po devíti letech
Předseda Poslanecké sněmovny a vládního hnutí SPD Tomio Okamura přijal
pozvání do debatního pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
# Aktuality # TV & video # Lidé
Nové oddělení výzkumu a analytiky ČT povede Eva Morávková
Česká televize slučuje dvě oddělení, která se zabývají analýzami a výzkumem, a do čela nově zřízeného oddělení jmenuje Evu Morávkovou.