TN Live rozšiřuje vysílání, zařazuje nové pořady a ranní studio
Webové zpravodajství TN Live rozšiřuje vysílání o nové pořady a navyšuje počet vysílacích hodin. Zpravodajský kanál ale nevytváří.
Do vysílacího schématu TN Live přibyly od pondělí 28. dubna Rychlé noviny, což jsou pětiminutové zpravodajské souhrny, které několikrát denně doplňují hlavní relace (Polední TN, Odpolední TN, Televizní noviny). K dennímu politickému pořadu Napřímo a showbyznysovému Talku! se přidal i nový formát Naše Česko, zaměřený na ekonomická, společenská a ESG témata. Příchod nových programů souvisí s rozšířením vysíláním TN Live až na 24 hodin denně. Ještě na začátku března vysílalo TN Live zhruba 11 hodin denně.
Dva týdny se ze studia TN Live vysílají nově také ranní zprávy (Ranní noviny) v rámci Snídaně s Novou, které nabízí i základní sportovní novinky. Na TN Live vzniklo rovněž samostatné Ranní studio, které vysílá od pondělí do pátku od 6:00 do 9:00 a nabízí kromě Ranních novin také přehled počasí, informace o dopravní situaci a zpravodajské rozhovory s odborníky. Další obsah má přibývat postupně.
Obsah z TN Live je dále využíván napříč dalšími platformami jako TN.cz, Oneplay nebo HbbTV. Podle Martina Synka, vedoucího TN Live, dosahuje sledovanost v kombinaci živého a odloženého sledování na všech platformách statisíců diváků týdně. Pozornost je věnována i šíření obsahu na sociálních sítích.
Součástí TN Live jsou také sportovní podcasty a mezi moderátory se objevují jak nové tváře, tak stávající redaktoři jako Rebecca Diatilová, Barbora Šimková, Bára Divišová, Petra Staňová, Kristýna Bezděková, Marek Bruna nebo Michaela Indráková. Podle ředitele zpravodajství TV Nova Kamila Housky je cílem nabídnout moderní zpravodajství, které kombinuje aktuální pokrytí událostí s tematickými formáty vhodnými i pro další mediální kanály.
„Naší ambicí není vytvářet další tradiční zpravodajský kanál, chceme se zaměřit na kombinaci pokrývání klíčových událostí, zpravodajský servis, ale také na pořady podcastového typu nejen z oblasti politiky, ale také životního stylu, zdravotnictví, sportu, školství nebo cestování. Už při jejich přípravě počítáme s tím, že je využijeme i na dalších platformách,“ řekl Kamil Houska, ředitel zpravodajství TV Nova.
-mav-
# zpravodajství # program # online # vysílání # pořad # TN Live # Kamil Houska # Rychlé noviny # Ranní noviny # Naše Česko
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Pořadem o velikonoční neděli byl Buldok z Poděbrad
Pořadem o velikonoční neděli se stal v divácké skupině starší 15 let
seriál Buldok z Poděbrad. Byl pořadem večera i celého dne. Následovala
komedie Vesničko má středisková, která měla nejvyšší sledovanost ve
skupině 15–54.
Všechnopárty patřil i sobotní velikonoční večer
Všecnopárty se i v sobotu udržela na čele sobotního večera po 20:00
v divácké skupině starší 15 let. Následovaly další zábavní pořady
Zázraky přírody a Superlov, který se stal zároveň jedničkou ve
skupině 15–54.
Hurvínek vstoupí do kinodistribuce v novém zpracování
Postava Hurvínka má letos sté výročí a při této příležitosti vznikla filmová verze divadelní inscenace Hurvínkova cesta do Tramtárie, která zamíří do českých kin 16. dubna. Projekt rozšiřuje dlouhodobě repertoár Divadla Spejbla a Hurvínka a cílí na rodinné publikum. Snímek vychází z představení uvedeného poprvé v roce 2003, které si i po více než dvou dekádách drží popularitu u dětského publika. Filmová adaptace byla natočena na více kamer, doplněna o dynamický střih a zvukové efekty, s cílem přiblížit divadelní titul širšímu publiku prostřednictvím kinodistribuce. Režie filmové verze se ujal Vojtěch Frič, autory původní divadelní hry jsou Denisa Kirschnerová a Martin Klásek. Stopáž filmu činí 54 minut.