TV Barrandov už podala návrh na konkurz. Soukup dostal z insolvence jen drobek
Městský soud v Praze už obdržel návrh provozovatele TV Barrandov na
prohlášení konkurzu. Z dokumentace určené soudu také vyplývá, že
věřitelé v probíhajícím insolvenčním řízení obdrželi necelá dvě
procenta přihlášených pohledávek.
Společnost Barrandov Televizní Studio (BTS) už podala k Městskému soudu v Praze návrh na přeměnu probíhající reorganizace v konkurz. Vyplývá to z dokumentu, který firma doručila soudu v rámci insolvenčního řízení. Soud žádá, aby bez jednání rozhodl o ukončení reorganizace a prohlášení konkurzu na majetek společnosti. O návrhu nyní rozhodne insolvenční soud.
Televize Barrandov se nachází v insolvenčním řízení od června 2024, přičemž soud o měsíc později rozhodl o úpadku a povolil řešení formou reorganizace. Reorganizační plán byl schválen v únoru 2025 a právní moci nabyl letos v lednu, dosud však nebyl v podstatných bodech naplněn.
Společnost v návrhu uvádí, že ačkoliv se jí během reorganizace podařilo stabilizovat provoz a snížit náklady, další pokračování tohoto způsobu řešení úpadku již nedává ekonomický smysl. Negativní dopad měl zejména pokles reklamního trhu, růst cen energií a také dlouhodobé dopady insolvenčního řízení na reputaci firmy, které podle vedení snižují příjmy z reklamy.
Podle dokumentu se televize na podzim 2025 dostala do situace, kdy příjmy z reklamy pokrývaly provozní náklady. Následný vývoj na trhu však vedl k dalšímu poklesu příjmů, což firmu přivedlo k závěru, že reorganizaci nelze úspěšně dokončit.
Barrandov Televizní Studio zároveň upozorňuje, že pokračování reorganizace bez splnění zákonných podmínek by mohlo vést k porušení povinností vyplývajících z právního řádu. Proto navrhuje přechod na konkurzní řešení úpadku.
Věřitelé získali jen zlomek
V rámci insolvenčního řízení uhradila společnost Barrandov Televizní Studio jen část svých závazků. Z dokumentace poskytnuté soudu vyplývá, že nejvyšší částku v rámci dosavadního uspokojování věřitelů získala společnost Czech Digital Group (skupina CRA), které bylo vyplaceno zhruba 5,15 mil. Kč ze zjištěné pohledávky 418 mil. Kč. Následují České Radiokomunikace (CRA) s částkou přes 1,37 mil. Kč z pohledávky 111 mil. Kč a UniCredit Bank s přibližně 648 tis. Kč z 53 mil. Kč. V absolutním vyjádření se sice mezi nejvyšší příjemce řadí také Knowlimits Group s více než 5,8 mil. Kč, v jejím případě jde však o pohledávky, které jsou předmětem incidenčních sporů.
Z insolvence příliš nezískal ani Jaromír Soukup, který přihlásil pohledávky přesahující 70 mil. Kč, z nichž bylo uhrazeno necelých 0,9 mil. Kč. Skupina Médea přihlásila souhrnné pohledávky okolo 22 milionů Kč, přičemž dosud obdržela zhruba 269 tisíc Kč. Podobně nízké plnění vykazují i další subjekty včetně Media View nebo Jaromír Soukup Shop.
Celkem ze zjištěných nezajištěných pohledávek ve výši 1,09 mld. Kč bylo vyplaceno 19,6 mil. Kč (tj. 1,8 %).
# Jaromír Soukup # TV Barrandov # konkurz # návrh # insolvenční řízení # Městský soud v Praze # Barrandov Televizní Studio
Autor textu Martina Vojtěchovská
Mohlo by vás zajímat
Warner TV žádá o novou licenci pro DVB-T2
HBO Europe podala k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání novou
žádost o licenci pro Warner TV.
Odznak Vysočina se těsně drží nad milionovou hranicí
Jedničkou pondělního večera po 20:00 zůstává v divácké skupině
starší 15 let seriál Odznak Vysočina, který se těsně udržel nad
hranicí milionu diváků starších 15 let. Následuje Místo zločinu České
Budějovice,
Naked Attraction oslovila 1,3 milionu diváků, Óčko chystá novou sérii
První česko-slovenská verze seznamovací show Naked Attraction oslovila podle
stanice Óčko více než 1,3 milionu diváků a na sociálních sítích
překročila hranici 105 milionů zhlédnutí.