Autor textu MediaGuru
Ve srovnání se stejným obdobím loni se naplněnost vysílacího času
reklamou mírně zvýšila.
Míra zaplněnosti reklamního vysílání tuzemských hlavních televizních stanic dosahuje letos v hlavním vysílacím čase v průměru výše 80 %. Vyplývá to z měsíčních údajů za rok 2015.
Největší část vysílacího času zaplní prime-timové reklamní vysílání u televizních stanic Prima, Prima Cool a TV Barrandov. V případě hlavní reklamní sezóny (březen-květen) se naplněnost pohybovala těsně pod zákonnými limity. Naopak v letních měsících se zatíženost reklamou v hlavním vysílacím čase v případě uvedené trojice mírně snížila ve srovnání s jarním obdobím.
Nejsilnější subjekt na televizním reklamním trhu, TV Nova, udržovala vyprodanost v prime-time během jarní televizní sezóny na úrovni 70 %. V červnu a v červenci se naopak mírně zvýšila.
Míra zaplněnosti reklamního vysílání souvisí nejen s objemem nasmlouvané reklamy, ale také s úrovni sledovanosti, které televize dosahují. Vyšší sledovanost vede u žádaných stanic obvykle k nižší míře vyprodanosti.
Autor textu MediaGuru
Modrá krev udržuje prvenství ve středečním večeru v divácké skupině
starší 15 let. V rámci celého dne bylo nejsledovanější hokejové
utkání české reprezentace s Kanadou, které sledovalo více než dva
miliony diváků starších 15 let.
Regionální síť 11 podnikatele Pavla Hájka nově zařadila pět
testovacích pozic, které slibují brzký start dalších televizních
kanálů. Operátor tak i informuje potenciální zákazníky o dostupné
volné kapacitě.
Soud vyhlásil moratorium na majetek Regionální televize CZ, pod kterou
patří televize A 11. Firma chce stabilizovat provoz.