Autor textu MediaGuru
Sledovanost televize v letošním červenci byla nejlepší za posledních
šest let a celkově je vyšší než v roce 2010.
Bez jedné minuty tři hodiny strávili v letošním červenci diváci před televizními obrazovkami (2:59 hodin). Byla to nejdelší strávená doba před TV v prvním prázdninovém měsíci za posledních šest let. Déle jak tři hodiny věnovali diváci naposledy sledování televize v červenci v roce 2005, kdy obrazovku v průměru sledovali každý den o tři minuty déle.
Také z hlediska ratingu byl letošní červenec nejúspěšnějším letošním měsícem.
Důvodem letošních příznivých údajů sledovanosti je horší počasí v letošním létě. Vedle toho je ale potřeba registrovat, že v letošním roce je celková sledovanost televize, měřená průměrným ratingem, vyšší než v loňském roce. Na vyšší sledovanosti se odráží existence menších TV kanálů, kterým se také v letošním roce daří zvyšovat podíl na trhu.
Jak už jsme informovali dříve, v letošním červenci se na svá historicky nejlepší čísla dostaly stanice TV Barranodv a Nova Cinema. Další informace o TV sledovanosti v rubrice Data.
Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-
Autor textu MediaGuru
Vládní koalice nemá podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé)
v úmyslu redukci médií veřejné služby a toto téma není na stole.
Nejsledovanějším pořadem čtvrtečního večera po 20:00 v divácké
skupině starší 15 let zůstávají Chalupáři. Jejich náskok před
Inspektorkou Candice Renoirovou není ale velký.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání souhlasí s převodem podílu ve
společnosti provozující regionální televizi TV Brno 1.