Autor textu MediaGuru
Na konci příštího měsíce by měla polská veřejnoprávní televize TVP
přejít na pozemní digitální vysílání DVB-T2 a ukončit tak stávající
standard DVB-T, který ještě stále využívá celoplošná síť 3.
Multiplex 3 měl kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině od polského regulátora výjimku. Zatímco ostatní celoplošné sítě již ve standardu DVB-T2 vysílají, zmiňovaná programová nabídka s kanály TVP1, TVP2, TVP Info a dalšími mohla pokračovat s DVB-T až do konce letošního roku. Podle informací portálu Wirtualnemedia však veřejnoprávní médium tuto lhůtu nehodlá využít do poslední chvíle, ale na standard DVB-T2 bude multiplex 3 překlopen na konci listopadu.
Na výjimku udělenou polské veřejnoprávní televizi si v minulosti stěžovali zejména komerční vysílatelé. Ti dostali přechod na DVB-T2 jako povinnost, kterou je třeba realizovat do poloviny roku 2022. Argumentovali, že TVP pokračováním vysílání v původní technologii drží diváky de facto jako rukojmí, protože je nenutí k přechodu na nový standard a ti zároveň nemohou přijímat komerční stanice. Všechny programy v celoplošných sítích prakticky v DVB-T2 přešly na formát HD. Nadále jsou šířeny bezplatně.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # HD # Polsko # TVP # zdarma
Autor textu MediaGuru
Kulturní magazín Full Moon mění po šestnácti letech svůj vydavatelský
model. Z dosavadního tištěného měsíčníku se stane dvakrát ročně
vydávané sezónní číslo, hlavní těžiště obsahu se přesouvá na nový
předplatitelský web s každodenní aktualizací. Změnu doprovází
crowdfundingová kampaň na Donio.
YouTube chce pomocí umělé inteligence zjednodušit výběr tvůrců pro
značky, správu spoluprací i měření jejich dopadu. Současně se snaží
profilovat jako výkonnostní a brandový reklamní kanál zároveň.
Penny po necelých dvou letech mění kreativní agenturu, nově bude
spolupracovat s EverWhere.