Autor textu MediaGuru
Společnost Echo Media zahájila vydávání svého avizovaného
týdeníku Echo.
Elektronický týdeník Echo je od pátečního odpoledne 4. července k dispozici ke stažení v Apple store. Vydává ho společnost Echo Media, která provozuje server Echo24.cz. Týdeník je placený, předplatitelé dostávají ke svému předplatnému jedno vydání týdeníku zdarma. Roční předplatné vyjde na 30 euro (cca 800 Kč), vydání jednoho čísla na 0,89 euro (cca 24 Kč). K dispozici je měsíční (3,59 euro) i čtvrtletní předplatné (8,99 euro).
Šéfredaktor projektu Dalior Balšínek v editorialu vysvětluje, že zpoplatnění týdeníku je vedle bezplatného serveru nutností, aby vydavatel byl schopen zajistit kvalitní obsah. V týdeníku se mají objevovat komentáře, analýzy, plné verze rozhovorů a původní reportáže. Tematicky se zaměří především na domácí politiku, společnost, světové události a kulturní reflexe.
Týdeník Echo je dostupný na všech digitálních platformách, tedy na počítačích, laptopech či tabletech. Týdeník je zatím spuštěn s aplikací pro zařízení iPad /iPad mini. Redakce záměrně nevyužívá všech technologických možností elektronického prostředí. „Aplikace týdeníku je koncipována tak, aby se co nejsnáze ovládala. Odolali jsme kouzlu technologických možností tabletů a upřednostnili jednoduchost,“ představuje v editorialu Balšínek.
Ústředním tématem úvodního čísla je rozhovor s autorem knihy Digitální demence neurologem Manfredem Spitzerem. Popisuje také situaci společnosti ČEZ, věnuje se polským odposlechům či vývoji české ekonomiky.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Centrum.cz po loňské proměně více než zdvojnásobilo počet reálných
uživatelů a pomohlo Economii k lepším hospodářským výsledkům.
Obchodní ředitel David Voráček v rozhovoru popisuje, jak se z původního
rozcestníku stal obsahový portál. Výhledově firma počítá i se
zavedením placeného obsahu na Aktuálně.cz.
# Aktuality # Reklama # Online
Na českém digitálním trhu se uskutečnil první nákup reklamního prostoru
prostřednictvím autonomních AI agentů. Pilotní projekt mezi Omnicom Media a Mafrou pro klienta Skylink technologicky zajistila společnost R2B2.
Vysílání České televize a Českého rozhlasu bude v pondělí 22. června
ve znamení stávky.