UGO hledá nápady, jak zužitkovat bioodpad
Ve výzvě Challenge Labe mají inovátoři pomoci společnosti UGO se
zužitkováním bioodpadu.
V síti UGO Salaterií vzniká při výrobě čerstvých šťáv a zdravých pokrmů v každé provozovně zhruba 100 kg bioodpadu denně. Vymyslet, jak jej zužitkovat, mají inovátoři ve výzvě Challenge Lab, kterou UGO připravilo společně s Impact Hubem pod hlavičkou mezinárodní instituce EIT Food. Přihlášky je možné podat do 17. října.
„V UGO používáme kvalitní ovoce a zeleninu a jsme přesvědčeni, že i zbytkový materiál z výroby může ještě posloužit. Díky spolupráci s Biopekárnou Zemanka jsme už našli využití pro zbytky z jablek, řepy a mrkve, které vznikají při výrobě balených čerstvých šťáv UGO. Teď chceme jít ještě dál a najít zajímavé řešení i pro bioodpad z našich Salaterií,“ vysvětluje Marek Farník, generální ředitel UGO.
„Zájemci si ve vhodně nakombinovaných týmech vyberou, jaké oblasti či nápadu se chtějí věnovat. Vedle individuální a týmové práce absolvují také několik vzdělávacích akcí. Formát podporuje sdílení know-how a zkušeností mezi komerční, akademickou, výzkumnou a spotřebitelskou sférou. Jde o prověřenou formu hledání inovativních řešení, která už proběhla ve více než 22 zemích a spojila více než 600 účastníků,“ přibližuje Barbora Puchlová z Impact Hubu. Během loňského Challenge Lab 2021 se potvrdilo, že vzájemná spolupráce byznysu, odborníků a účastníků funguje. Přihlášení přispěli ke vzniku uhlíkově neutrální potraviny pro řadu značky Garden Gourmet.
Do výzvy se mohou přihlásit jak experti, tak studenti, jednotlivci z oboru i malé nebo střední firmy. Přihlašování je již spuštěno a bude otevřené do 17. října. Challenge Lab bude zahájen 19. října offline setkáním všech účastníků a následně návštěvou UGO provozu. Většina pracovních setkání pak bude probíhat online.
„Provedli jsme analýzu procesů přímo v UGO Salateriích. Zjišťovali jsme možnosti uchovávání zbytkového materiálu, hlavní složky bioodpadu i limity provozoven. Odborníci z UGO jsou navíc připraveni soutěžním týmům zodpovídat jakékoli další dotazy. Hlavním cílem je v praxi realizovatelný výsledek s pozitivním dopadem na životní prostředí i byznys společnosti,“ dodává Barbora Puchlová.
-stk-
# UGO # udržitelnost # výzva # cirkulární ekonomika # Impact Hub # Challenge Lab # bioodpad
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Za Dingo Media a DigitalAd jedná Zábrodský, finance vede Vobecký
Novým jednatelem majetkově propojených společností se stává Marek
Zábrodský, v Dingo Media současně přebírá také roli CTO. Finance
agentur nově povede stávající jednatel Jan Vobecký.
Šesti členům Rady ČT končí mandát, nové bude Sněmovna volit asi v dubnu
Letos na jaře by se měla obměnit třetina členů Rady České televize.
Mandát letos končí šesti členům.
Daniel Köppl je poslaneckým asistentem Oty Klempíře
Poslaneckým asistentem ministra kultury Oty Klempíře se stal. Mluvčím
ministra je Barbora Šťastná.