Autor textu MediaGuru
Profesní asociace Unie vydavatelů se rozšířila o 14 českých vydavatelů
na celkově 31 členů.
Profesní asociace Unie vydavatelů, která byla založena v roce 1991, přijímá aktuálně 14 českých vydavatelů za nové členy. Jedná se především o vydavatele onlinových médií (webové tituly), menší a středně velké vydavatele periodického tisku (novin a časopisů). Od března letošního roku se tak počet členů Unie vydavatelů rozšířil o 16 vydavatelů a celkový počet všech členů asociace dosáhl čísla 31. Profesní asociace reprezentuje členy, kteří vydávají více než 300 nejrůznějších titulů periodického tisku a provozují více než 400 webů.
Ve své činnosti se asociace zaměřuje na podporu fungování vydavatelské branže, inzertního trhu, výzkum mediálního trhu, pořádání odborných akcí. Díky svému členství ve strukturách evropských a světových vydavatelských organizací (EMMA, ENPA, FIPP, WAN-IFRA) zajišťuje pro své členy například zlevněný či bezplatný přístup na různé mezinárodní odborné akce, přístup ke zpracovaným případovým studiím a odborným analýzám a pozičním dokumentům k připravované legislativě.
„Podařilo se nám například prosadit snížení sazby DPH při prodeji tiskových publikací a jejich digitálních verzí, zajistit zvýšení ochrany práv vydavatelů v oblasti autorského práva a při jednání s orgány státní správy budeme i nadále aktivně obhajovat zájmy všech českých vydavatelů,“ uvedl k aktivitám unie její výkonný ředitel Václav Mach.
-mav-
# tisk # online # vydavatelství # Unie vydavatelů # asociace # Vácav Mach
Autor textu MediaGuru
Po 30 letech odchází z vedení časopisu FotoVideo Rudolf Stáhlich, novým
šéfredaktorem se stává Jan Lodl.
Zvažované úpravy poplatku by byly pro televizi likvidační, říká
předseda Rady České televize Karel Novák.
Knihy budou moci kurýrům Rohlíku vracet i čtenáři v Německu
a Rakousku.