Autor textu MediaGuru
Unilever investuje do start-upu Geno, který mu má pomoci s vývojem kosmetiky
a čisticích prostředků bez palmového oleje a ropných derivátů.
Společnost Unilever investovala 114 milionů eur do biotechnologického strat-upu Geno. Od akvizice si slibuje vývoj kosmetiky a čisticích prostředků bez palmového oleje a fropy a jejich nahrazení udržitelnějšími přísadami.
Pro udržitelnější produkty chce Unilever využít zkušenosti start-upu v oboru biotechnologických procesů na principu fermentace. Deriváty palmového oleje a fosilních paliv budou nahrazeny ekologičtějšími rostlinnými alternativami, jako jsou cukr nebo zemědělské zbytky na bázi sacharidů. Cílem společnosti je vyrábět produkty bez použití látek, které zatěžují planetu a mají vysokou uhlíkovou stopu. První takové výrobky přijdou na spotřebitelský trh během následujících let.
„Dlouhodobě bojujeme za ekologičtější výrobu čisticích přípravků a produktů osobní péče, ať už jde o používání recyklovatelných obalů, nebo nyní o náhradu přísad s vysokou uhlíkovou stopou a s negativním morálním aspektem. Věříme, že technologie znamenají naši budoucnost, proto usilujeme o jejich aplikaci také v našich závodech. Start-up Geno vytváří unikátní řešení na poli biotechnologie a spolupráce s ním nám připadá naprosto přirozená, protože máme společný cíl. Dokážeme díky tomu nahradit používané složky našich produktů lepšími a ekologičtějšími alternativami, které by jinak skončily jako odpad. Přitom z nich lze biochemickými transformacemi vytvořit látky, využitelné ve výrobě,“ říká Michaela Franeková, country manažerka pro Unilever Česká a Slovenská republika.
Společnost Unilever pracuje na vývoji ekologičtějších surovin do svých produktů také v Evropě. Společně s firmou Evonik začne na Slovensku produkovat suroviny na výrobu čisticích přípravků na přírodní bázi, které budou navíc plně biologicky odbouratelné. Jejich základem se stanou rhamnolipidy, vznikající taktéž fermentací cukru.
-stk-
# akvizice # Unilever # udržitelnost # uhlíková stopa # start-up # palmový olej # Geno # deriváty fosilních paliv # deriváty palmového oleje # Evonik
Autor textu MediaGuru
Nový ročník ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu
odstartoval své nominace. Veřejnost i porota mohou své favority nominovat do
17. srpna 2026.
Škoda Group zahájila další fázi příprav nové korporátní identity.
Českou agenturu Dynamo design si vybrala jako partnera pro vytvoření nového
brandu, názvu i vizuální identity. Novou podobu značky chce představit
v roce 2028.
Nakupování prostřednictvím sociálních sítí se v Česku postupně
rozšiřuje. Zatímco loni přes Instagram nebo TikTok nakupovala pětina
Čechů, letos už jde o čtvrtinu. Největší vliv mají sociální sítě na
generaci Z, jejíž část důvěřuje doporučením influencerů více než
tradiční reklamě.