Autor textu Martina Vojtěchovská
V interaktivní televizi Horizon od UPC vzrostl od září 2015 do března 2016 zájem o sledování pořadů ve videotéce My Prime 3,5krát. V září 2015 zhlédli diváci na televizních obrazovkách, smartphonech, tabletech nebo počítačích na 87 000 pořadů. V březnu 2016 to bylo přes 300 000. Nově přibude produkce BBC o rozsahu kolem 300 hodin.
Diváci ve videotéce My Prime mohou neomezeně sledovat více než 2 000 filmů, seriálů a dětských pořadů. Nejoblíbenější jsou pohádkové seriály jako Krtkova dobrodružství nebo Jen počkej, zajíci, dále pak české komedie, filmová klasika z Národního filmového archivu nebo zahraniční filmy jako Twilight sága nebo Nymfomanka.
„Jako jeden z taháků letošního roku mohu prozradit uvedení seriálové a dokumentární produkce od BBC o rozsahu kolem 300 hodin. Diváci se mohou těšit například na legendárního Červeného trpaslíka, Jistě, pane ministře, dále na Přírodní kuriozity Davida Attenborougha nebo seriál Misfits: Zmetci,“ uvedl marketingový ředitel UPC Jan Kohout.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Veřejnoprávní média v Maďarsku se omluvila divákům za ztrátu
nezávislosti a přiznala politický vliv na své fungování. Současně
pozastavila zpravodajské vysílání stanice M1 i provoz portálu Hirado.hu.
Netflix rozšiřuje svou nabídku o krátká lifestylová videa a vstupuje tak
do prostoru, kterému dominují platformy jako YouTube a TikTok. Nový formát,
který nabídne obsah od vydavatelství jako Condé Nast, BuzzFeed nebo Vanity
Fair, bude od srpna dostupný nejprve na vybraných trzích mimo Česko.
Do finále soutěže Direct Impact Czech postoupilo 53 přihlášek napříč
17 kategoriemi. Vítězové budou vyhlášeni v září, nejlepší práce
zamíří také do evropského kola Impact Awards Europe.