Autor textu MediaGuru
V průměru až patnáct inzerentů se objevilo v březnu v jednom reklamním
bloku skupiny Prima.
Našponovaný reklamní prostor televizních kanálů skupiny Prima, vzniklý v důsledku letošní situace na trhu televizní reklamy, projevující se vysokou poptávkou po umístění spotů na kanálech Primy, se odráží také na značném počtu spotů v jednom reklamním breaku. Právě na kanálech Primy se v březnu objevilo nejvíce spotů z největších komerčních televizních vysílatelů. V průměru to na stanicích Prima family, Prima Cool a Prima Love bylo cca 15 spotů v jednom breaku.
Také TV Barrandov, se kterou Prima prodává reklamu, má svůj reklamní prostor značně zaplněn - v průměru se v jednom bloku objevuje 13 spotů.
Nova, která v letošním roce přišla s novým pásmem super prime-time a s tolikrát zmiňovanou novou obchodní politikou, těží z nižšího objemu reklamy menším počtem spotů v breaku, což je výhodnější jak pro inzerenty, tak pro diváky. V průměru se na Nově v březnu objevilo v jednom bloku šest spotů.
Množství spotů ovlivňuje celkovou délku reklamního bloku, který na Primě dosáhl v březnu v průměru šesti minut, na Nově přibližně dvou minut.
Zdroj: Admosphere
-mav-
Autor textu MediaGuru
Dům České televize na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy
Vary navštívilo zhruba 15 tisíc lidí. Během festivalu zde vystoupilo
170 hostů a veřejnost měla možnost seznámit se s připravovanými
seriály, koprodukčními filmy i dalšími projekty veřejnoprávní televize.
Talkshow 7 pádů Honzy Dědka se po odchodu z Primy vrátí od nové sezony
na televizní obrazovky.
Nejsledovanějším pořadem pondělního večera po 20:00 zůstává
v divácké skupině starší 15 let seriál Místo zločinu Ostrava. K němu
se ale přiblížil seriál Specialisté, který měl zároveň nejvyšší
sledovanost v 15–54.