Autor textu Martina Vojtěchovská
Do dvouleté zakázky na propagaci kvalitních potravin, vypsané Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF), se přihlásilo 18 agentur s 34 nabídkami. Její předpokládaná hodnota včetně započítání dvacetiprocentní opce činí 298 milionů Kč bez daně z přidané hodnoty. Tendr je rozdělen na čtyři menší části. Přestože to v názvu ani popisu zakázky není uvedeno, mluvčí SZIF Vladimíra Nováková dnes ČTK potvrdila, že má jít především o propagaci značky Klasa. Nabídky nyní vyhodnotí devítičlenná komise.
Nejdražší částí zakázky je její strategická, kreativní a PR část s předpokládanou hodnotou 128 milionů Kč. Na ni dostal SZIF devět nabídek.
Realizační část, do níž patří organizace ochutnávek, spotřebitelské soutěže a další propagační akce, si fond cení na 88 milionů Kč. Zakázku chce také získat devět firem. Mediální část zahrnující návrh mediální strategie a plánu, návrh mediálního nákupu či vyhodnocení komunikace má stát 2,4 milionu Kč. Zájem o tento díl zakázky má sedm firem. Poslední, expoziční část, má stát 20 milionů Kč, a chtělo by ji devět společností.
V předchozích letech byla zakázka zadávána jako jednoletá. Její rozdělení má podle dřívějšího vyjádření ministerstva zemědělství (MZe) usnadnit účast většímu počtu zájemců. Má také umožnit státu lépe kontrolovat, co pro něj za nemalé finanční prostředky firmy zajišťují.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Nejsledovanějším pořadem nedělního večera po 20:00 zůstává
v divácké skupině starší 15 let Policie Modrava. Následovala s odstupem
komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku, která ale zároveň získala nejvíce
diváků v 15–54.
Online magazín Earch.cz rozšiřuje redakci o Veroniku Pařízkovou. V pozici
vedoucí rubriky Design bude rozvíjet designový obsah a připravovat autorská
témata.
Podle Asociace producentů v audiovizi (APA) pomohly zvýšené pobídky
vrátit do Česka zahraniční produkci, obavy ale vyvolává jak zastavení
příjmu nových žádostí, tak vládní návrh na zrušení
koncesionářských poplatků pro ČT.