Autor textu MediaGuru
Další regionální televize přibývá na kontě Ivo Valenty, vstupuje do
Regionální televize CZ.
Podnikatel a senátor Ivo Valenta a mediální magnát Michal Voráček vstupují do Regionální televize CZ. Prostřednictvím společnosti Our Media v ní získají celkem 50 procent: 30 % přes společnou firmu Our Media a 20 % přes Valentovu kyperskou společnost World Capital Ventures. Transakci schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Druhá polovina patří stávající majitelce Evě Stejskalové.
„Do portfolia Our Media již spadá několik regionálních televizí, našich partnerů, a také řada serverů zaměřených na regionální zpravodajství, takže tato varianta se pro nás stala logickou volbou poté, co jsme se nedohodli s VLM,“ řekla k prodeji polovičního podílu ve firmě její dosavadní majitelka Eva Stejskalová.
„S Regionálnítelevizí.cz máme velmi zajímavé rozvojové plány a jsme rádi, že Eva Stejskalová zůstane akcionářkou a posílí tým naší skupiny,“ dodal Michal Voráček.
Ivo Valenta tak dál rozšiřuje svůj záběr na televizním regionálním trhu. Na konci září vstoupil do regionální TV Brno 1, dále podniká ve slovácké televizi TVS a také v pražské TV Praha.
Our Media, ve které má Ivo Valenta podle týdeníku Respekt 70% podíl, je rovněž provozovatelem serveru Parlamentní Listy.cz.
Regionální televize.cz se už více než pět let věnuje regionálnímu zpravodajství z moravských, českých a slezských regionů. Je distribuována všemi platformami – prostřednictvím satelitu ASTRA 3B, pozemního digitálního vysílání DVB-T (multiplex RS8), kabelových operátorů, či IPTV provozovatelů. Jako jediná televize s regionálním obsahem je součástí projektu TV metrového měření. Nejvyššího podílu na sledovanosti dosáhla 23.10. 2017, a to jak v cílové skupině 15+ (0,15%), tak v cílových skupinách 15-54 (0,17%) a 15-69 (0,19%).
Letos v létě se nejprve domluvila na partnerství se skupinou Vltava Labe Media (VLM), dohoda ale nakonec nebyla dotažena.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Státní fond audiovize letos vybral na audiovizuálních poplatcích
387 milionů Kč, meziročně o 70 % více. Poprvé se do systému naplno
zapojily také globální streamovací platformy, jejichž příspěvky ale
nedosáhly původních odhadů.
Osmidílná dokumentární série Ve službě: Jménem zákona startuje ve
středu 22. července na platformě Prima+. Má přinést pohled na práci
Policie ČR z bezprostřední blízkosti".
Nové multifunkční studio Oneplay Sport nabídne televizní zázemí s LED
stěnou o téměř 16 milionech pixelech, virtuální grafikou i hledištěm
pro diváky. Stanice ho poprvé využije při startu nové sezony Chance Ligy.